Muž se samopalem vyděsil návštěvníky baru

Před policisty se snažil schovat plně automatickou zbraň i revolver

19. listopadu 2021 11:50 , aktualizace 12:12

Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Dramatický večer, na který asi dlouho nezapomenou, zažili návštěvníci baru v Sokolově v sobotu 13. listopadu večer po příchodu poněkud zvláštního hosta. "Muž měl položit vedle sebe na lavici zbraň a dle zde přítomných osob se chovat podivně. Jeden z návštěvníků jeho podivné chování oznámil obsluze baru, která na místo ihned zavolala policejní hlídku," popsala tisková mluvčí policie.

     Když muž zjistil, že jsou na cestě policisté, schoval jednu zbraň pod lavici, kde seděl a poté odběhl na toaletu schovat druhou zbraň, kterou měl u sebe. Ze záchodů ale vyběhl přímo do náruče policistů, kteří bleskově na místo dorazili, a byl okamžitě zadržen. Policistům poté vydal přes šedesát různých nábojů a dvě pouzdra na střelné zbraně, které měl u sebe. "Při prohlídce provozovny byly dále nalezeny dvě střelné zbraně, které policisté zajistili. Jednalo se o samopal vzor 61 Škorpion a takzvanou flobertku," doplnila mluvčí policie s tím, že následnou kriminalistickou expertízou bylo zjištěno, že v případě samopalu vz. 61 se jedná o krátkou kulovou samočinnou zbraň, která odpovídá kategorii A a je tedy zbraní schopnou automatické střelby.

     V evidencích bylo zjištěno, že muž není a nikdy nebyl držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence a vzhledem k tomu nemůže být držitelem zbraně kategorií A, B nebo C, ani střeliva do těchto zbraní.

     Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání přečinu nedovoleného ozbrojování. Policejní komisař poté podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval, a soudce Okresního soudu v Sokolově poslal obviněného muže do vazební věznice. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až pět let.

    Nejedná se o jediný případ nelegálního držení samopalu vz. 61 v poslední době, na začátku měsíce byly dva tyto samopaly nalezeny i u výrobce a dealera pervitinu v Postřekově:

U pachatele byly nalezeny drogy i dva samopaly

U pachatele byly nalezeny drogy i dva samopaly

09. 11. 2021, 09:22, aktualizace 09. 11. 2021, 09:34

Pro velmi nebezpečného muže si musela dojít zásahová jednotka

Foto ilustrační


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.