Foto Video

Muž si při pádu z kola rozlámal kosti v obličeji

K cyklistovi s velice vážným zraněním hlavy vzlétl vrtulník LZS

19. července 2021 18:14 , aktualizace 18:42

Cyklista Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

    Dnes po poledni vyráželi záchranáři a policisté k nahlášenému pádu cyklisty v Mariánských Lázních nedaleko nádraží. Na místě nalezli muže středního věku, který si při pádu z kola poranil hlavu a utrpěl frakturu několika kostí v obličeji. O zraněného již v tu chvíli pečoval kolemjdoucí lékař, který ho prvotně ošetřil a následně ho předal do péče záchranářů, ti ale vyhodnotili, že by jejich pomoc nemusela být dostatečná a obrátili se proto na kolegy z Letecké záchranné služby. "Pozemní posádka kvůli výkyvům vědomí u pacienta povolala na místo náš vrtulník, který pacienta transportoval na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli letečtí záchranáři.  


     Podle prvotních informací z místa muž zřejmě nehavaroval kvůli vlastní nešikovnosti, ale protože ho za jízdy postihla náhlá zdravotní indispozice. To potvrdila i tisková mluvčí policie, která uvedla, že policisté věc neřeší jako dopravní nehodu a na místě pouze asistovali záchranářům.

     V souvislosti s touto událostí je důležité znovu zmínit to, že nošení helmy je v České republice sice povinné jen u cyklistů do 18 let věku, ale helma je velmi důležitou součástí výbavy, která může cyklistovi zachránit život i předejít vážným zdravotním následkům a ani dospělí cyklisté by bez ní neměli jezdit.


      

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!