Foto

Muž zvolil smrt v čističce odpadních vod

Policisté zachránili muži život pomocí lidského řetězu

24. listopadu 2021 15:35 , aktualizace 15:56

Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera krátce po šesté hodině večer dostali policisté v Plzni informaci o devětatřicetiletém muži, který se rozhodl spáchat sebevraždu v Zelené ulici. Policii o tom informoval jeho známý, který uvedl, že jeho kamarád popíjel v jedné plzeňské restauraci alkohol a následně mu oznámil, že má nějaké osobní problémy, chce si vzít život a po chvíli z restaurace odešel. 

     Na místo okamžitě vyjížděli policisté obvodního oddělení Plzeň Bory i jejich kolegové z oddělení hlídkové služby a cestou ještě získali informaci, že muž přelézal plot u čističky odpadních vod.
     Po příjezdu na místo začali policisté a jedna policistka prohledávat okolí areálu. "Po chvíli uslyšeli volání o pomoc, přelezli plot a uviděli topícího se muže v jedné z nádrží. Čtyři policisté a jedna policistka udělali takzvaný lidský řetěz  a spustili se po nakloněné plošině do vody. Společnou silou muže z vody vytáhli a poskytli mu první pomoc. Ten neustále upadal do bezvědomí, nekomunikoval a byl silně podchlazený. Následně si ho převzali do péče záchranáři," popsala záchranu života muže mluvčí policie.

Foto PČR

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.