Foto

Bucka ubodal opilý agresor nožem

Mladý rotvajler Buck bránil svoji paničku až do poslední chvíle

středa 15. ledna 15:17 , aktualizace 16:41

Alkohol Napadení Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Policisté až teprve nyní ukončili vyšetřování případu, ve kterém přišel o život zcela nevinný rotvajler Buck. Na začátku října loňského roku došlo při oslavě narozenin v rodinném domě v Kraslicích, městě v okrese Sokolov, ke sporu třicetiletého muže s jeho o dva roky starší družkou. Muž byl při incidentu opilý, během hádky ženu fyzicky napadl a začal ji bít.
     Svoji napadenou paničku samozřejmě začal bránit její mladý rotvajler Buck, načež muž na psa zaútočil nožem, opakovaně do něj bodal a způsobil mu hluboká bodná zranění v oblasti břicha. Útočník pak krvácejícího Bucka s mnohočetnými bodnými ranami a v hlubokém šoku nechal na místě bez jakékoli pomoci, a z domu odjel.
     Napadená žena utrpěla zranění, se kterými musela být transportována do nemocnice. O velice vážně zraněného psa se postaral Petr Prokeš ze Záchranné a odchytové služby pro zvířata, kterého přivolali policisté. Petr psa okamžitě transportoval k veterináři, proběhla operace, ale i přes veškerou snahu všech Buck později uhynul.
     Policisté se případem intenzivně zabývali a v posledních dnech muže obvinili z týrání zvířat. "Na základě zjištěných skutečností po prověřování případu kriminalisté zahájili trestní stíhání třicetiletého muže z Kraslic, kterého obvinili ze spáchání přečinu týrání zvířat," uvedl tiskový mluvčí policie.
     Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dva roky. Případem se sokolovští kriminalisté nadále zabývají.

Foto: Petr Prokeš

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.