Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

Nejprve vyhrožoval lidem zbraní, pak opakovaně napadl policisty

Aktualizace článku: Těžce opilý muž kolem sebe v restauraci máchal zbraní a vyhrožoval lidem

Autor: Petr Novák čtvrtek 28. března 13:09 , aktualizace 13:15

Alkohol Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


      Policisté dnes doplnili další informace a uvolnili i video ze zásahu v restauraci Hvězda na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu, kde prvosledová hlídka vybavená balistickým štítem zadržela muže, který hosty i personál ohrožoval střelnou zbraní.

     Muž se ještě před vstupem do restaurace pohyboval v okolních ulicích, kde kolemjdoucím se střelnou zbraní v ruce vyhrožoval fyzickým napadením. Poté se vydal do restaurace Hvězda, kde u baru oslovil obsluhu provozovny s tím, že mu dluží finanční prostředky. Následně před hosty vytáhl nabitou střelnou zbraň, se kterou začal manipulovat. Po krátkém rozhovoru s obsluhou muž odešel do samostatného salonku, kde zbraň položil na stůl.

     "Po příjezdu policistů na místo muž zbraň odložil na podlahu a následně byl policisty na místě zadržen. Poté se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,3 promile. Při eskortě na obvodní oddělení policie se muž pokusil několikrát fyzicky napadnout zasahující policisty," doplnil včerejší informace tiskový mluvčí policie s tím, že případem se nadále zabývají chebští kriminalisté, kteří v nejbližších hodinách jednačtyřicetiletého muže obviní hned z několika trestných činů, mimo jiné z výtržnictví a násilí proti úřední osobě.


Původní, včera publikovaný článek:

Těžce opilý muž kolem sebe máchal zbraní a vyhrožoval lidem

     K dramatické události došlo včera odpoledne na náměstí v Chebu, kde se podle svědků pohyboval muž se střelnou zbraní v ruce. Muž nakonec vešel do jedné z restaurací, kde se zbraní stále máchal kolem sebe. Na místo tak samozřejmě okamžitě po oznámení vyrazili policisté a muže na místě zadrželi.

     "Do restaurace v centru Chebu odpoledne vešel muž, který vytáhl zbraň. S tou měl následně před personálem a hosty manipulovat. Před příjezdem policistů zbraň odložil a následně byl zadržen," popsal tiskový mluvčí policie s tím, že pro držení tohoto typu zbraně není potřeba zbrojní průkaz

     Zbraň zajištěná u silně opilého muže, byla podle našich informací takzvaná flobertka, tedy zbraň na náboje s okrajovým zápalem typu Flobert, na kterou není v České republice mít třeba povolení. Flobertové střelivo se vyrábí nejčastěji v rážích 4 mm a 6 mm, lze se setkat i s ráží 9 mm. Energie střely je nižší, než u malorážkového střeliva, přesto však z malé vzdálenosti může způsobit vážné zranění nebo i smrt.

     Podle tiskového mluvčího policie k žádnému zranění osob naštěstí nedošlo a nikomu již nehrozí žádné nebezpečí.

     "Zadržený muž se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,3 promile," doplnil mluvčí policie s tím, že se případem policisté samozřejmě dále zabývají. 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.