Foto

"Všechny Vás postřílím!"

S ozbrojeným, těžce opilým mužem rozmlouvali policisté i vyjednavač téměř hodinu

14. července 2020 11:52 , aktualizace 12:21

Alkohol Sebevraždy Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     K velice dramatickému policejnímu zásahu došlo včera kolem páté hodiny odpoledne v Kaštanové ulici v Sušici. Na policii se totiž obrátila žena, že jí její otec telefonicky oznámil, že má pistoli, a že se kvůli rodinným rozepřím v jednom ze sídlištních bytů hodlá zastřelit.
     Na místo vyjelo několik hlídek policie a strážníků, policisté uzavřeli perimetr kolem domu a zahájili komunikaci s mužem. Muž ale policistům začal vyhrožovat, že pokud vstoupí k němu do bytu, postřílí je. Komunikaci si proto převzal policejní vyjednavač, který s mužem hovořil po telefonu a velké díky patří i policistům z místního obvodního oddělení, kteří s mužem hovořili přes dveře. Policistům se ve spolupráci s vyjednavačem přibližně po hodině podařilo muže přesvědčit, aby otevřel dveře a vzdal se.
     "Muž narozený v roce 1965 se podrobil dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,37 promile. Policisté ho zadrželi a eskortovali do policejní cely," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že na místě byla zajištěna legálně držená střelná zbraň. Podle našich informací šlo o pistoli ČZ vz. 83.
     Případ si převzali kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Protože se tohoto činu muž dopustil se zbraní, hrozí mu v případě prokázání viny až pětiletý trest odnětí svobody.

Foto z místa čtenář, zbraň internet

 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.