Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Muž se zbraní ohrožoval lékaře i svoji dceru, musela pro něj zásahová jednotka

Útočník skončil na psychiatrii, zbraně mu policie odebrala

4. října 2023 11:37 , aktualizace 12:15

Policie Zadržení pachatele Zásahová jednotka Zbraně

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


    O policejním zásahu, ke kterému došlo v noci z pondělí na úterý v Barákově ulici v Plzni Božkově již od nás víte a nyní již můžeme přinést i další podrobnosti.

     Policisté včetně zásahové jednotky na místo vyjížděli před desátou hodinou večer kvůli oznámení, že zde otec vyhrožuje zastřelením své dceři. Podle našich informací se na policii obrátil lékař, který měl muže vyšetřovat, když došlo ke konfliktu mezi mužem a jeho dcerou. Ženě i lékaři se podařilo z domu bez zranění utéct a přivolat pomoc.

     Policisté zajistili prostor, aby nedošlo k ohrožení okolí a poté, přibližně po hodině od příjezdu na místo, provedla zásahová jednotka vstup do domu a zadržení muže.
     Vzhledem ke stavu muže narozeného v roce 1949 ho ale policisté museli předat záchranářům, kteří ho převezli do nemocnice, podle našich informací na oddělení psychiatrie.  

     V domě pak bylo zajištěno několik zbraní, legálně držených i dalších, nepodléhajících registraci. Ty jsou v současné době uložené na policii a jsou podrobovány balistické expertíze.

     Podle tiskové mluvčí policie kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování.


O zásahu jsme informovali již v článku:

Noční zásah proti ozbrojenému muži v Plzni Božkově

     V noci na dnešek přijali policisté oznámení o muži, který měl v jednom z domů v Plzni Božkově vyhrožovat použitím střelné zbraně.
     Na místo okamžitě vyjely nejbližší dostupné policejní hlídky včetně prvosledových a samozřejmě také krajská zásahová jednotka. První hlídka byla na místě do sedmi minut od přijetí oznámení.

     Policisté zabezpečili okolí a přibližně po hodině došlo k zákroku zásahové jednotky, při kterém byl zadržen podezřelý. Jakou měl zbraň policie zatím neuvedla.

     "Ujišťujeme veřejnost, že nikomu nehrozí žádné nebezpečí. Okolnostmi případu se samozřejmě dál zabývají kriminalisté," uvedla nám ještě v průběhu noci mluvčí policie s tím, že ke zranění osob během zákroku nedošlo.

     Další informace k tomuto případu přineseme během dne.

Foto: ilustrační z obdobného zákroku.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.