Foto

Muže utýral k smrti, mimo jiné ho i vláčel za autem

GIBS zadržel bývalého policistu a jeho kamaráda

1. června 2018 13:16 , aktualizace 15:50

Partner článku – Mraknet


     Dnes od časných ranních hodin realizuje tým příslušníků Generální inspekce bezpečnostních sborů úkony, jejichž cílem bylo zadržet osoby důvodně podezřelé ze spáchání trestného činu vraždy, ke které došlo téměř před deseti lety na Chebsku.
      Na této realizaci GIBS dále spolupracují příslušníci Krajského ředitelství Policie ČR Karlovy Vary a zásahová jednotka Policie ČR z Ústí nad Labem.

Vražda u přehrady

     K zvláště brutální vraždě šestadvacetiletého muže dle vyšetřovatelů došlo již 23. listopadu 2008 na odlehlém místě nedaleko přehrady Bílý Halštrov.
     Muž tenkrát vyrazil kolem půl druhé z místní diskotéky domů, což potvrzují i záznamy z městského kamerového systému, ale jeho budoucí vrazi ho sledovali, dostihli, zbili a autem odvezli k přehradě.
     Zde měli vrazi muže mučit, mimo jiné napadeného zaživa vláčeli na laně za autem a následně ho utýrali k smrti. Muž následkům mučení a těžkých poranění podlehl na místě, mužovo tělo se zlámanými končetinami bylo později nalezeno silničáři u hlavní silnice u obce Podhradí nedaleko Aše.

Vyšetřování

      Vyšetřování v roce 2008 uvázlo na mrtvém bodě. Případ byl v minulosti prověřován tehdejší Inspekcí ministra vnitra a následně předán i tehdejšímu policejnímu orgánu Krajského ředitelství policie Západočeského kraje. Podezřelým měl již tenkrát být ten samý člověk jako dnes, tedy tehdejší policista z obvodního oddělení v Aši a motivem měla být žárlivost. Inspekce nyní zadrženého bývalého policistu tenkrát kvůli nedostatku důkazů ale nemohla obvinit. Muž pak o pár měsíců později u policie sám skončil.
     Celý případ tak musel být v srpnu 2009 odložen a podezřelý policista pak odešel do civilu.

Nové důkazy

     Případem se znovu začali příslušníci GIBS zabývat asi před půl rokem, kdy byly zjištěny zcela zásadní a nové skutečnosti, které vyšetřovatele opravňovaly začít znovu tento otřesný případ prověřovat.
     Výsledkem tohoto prověřování a shromažďování důkazů i informací je dnešní realizace. "Na základě vyžádané spolupráce mezi GIBS a PČR byly příslušníky zásahové jednotky v Aši a Chebu zadrženy dvě osoby, které byly následně převezeny do Karlových Varů příslušníkům GIBS k dalším nezbytným procesním úkonům a opatřením," uvedl mluvčí GIBS.
      Zásahová jednotka dnes ráno zadržela tohoto bývalého policistu i jeho kamaráda s kriminální minulostí.

Foto, video: Zásahová jednotka Ústí nad Labem

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.