Muže zbili a okradli v podchodu

Zraněný muž se z Doubravky dobelhal až na Anglické nábřeží

neděle 26. května 16:06 , aktualizace 16:50

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V sobotu odpoledne dorazil na Obvodní odděleni policie Plzeň-střed muž narozený v roce 1983 a oznámil, že byl přepaden a okraden. Muž měl v obličeji evidentní stopy fyzického útoku a policii uvedl, že měl být zbit a okraden v Doubravce někde v podchodu na Rokycanské třídě. Vzhledem k tomu, že muž neměl telefon, nevěděl co má dělat, a tak dorazil pěšky na Anglické nábřeží, kde policistům celou věc oznámil.
     Vzhledem ke stavu muže policisté jako první na oddělení přivolali záchranáře, kteří zraněného muže převzali a transportovali do nemocnice.
     Mluvčí policie nám k tomuto případu uvedla, že policisté již zahájili úkony trestního řízení a případem se nadále intenzivně zabývají: "Muž měl být zastaven, kdy mu zatím neznámý pachatel měl říci, že chce peníze, a když mu je poškozený muž odmítl vydat, měl ho útočník fyzicky napadnout a poté mu odcizit finanční hotovost a balení tabáku. Poškozenému tak vznikla škoda přes dvě stě osmdesát korun."

     Pokud se prokáže, že se pachatel skutečně dopustil loupeže, hrozí mu i v případě takto malé škody, trest odnětí svobody v rozpětí dva až deset let.

Foto: Ilustrační

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.