Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

"Na Americké hoří kulturák! Všechny záchranné složky okamžitě na místo!"

1. díl seriálu "Jak to tenkrát vypadalo" - pojďte se s námi podívat zpět v čase do roku 1999

18. srpna 2021 19:38 , aktualizace 21:35

Hasiči Speciály Záchranáři

     Vážení čtenáři, přenesme se v čase o více než dvacet let zpět a pojďme si zavzpomínat, jak tenkrát Plzeň vypadala. Je konec prázdnin roku 1999 Dům kultury Invest na Americké třídě v Plzni ještě stojí, právě je plný mladých lidí a díky závadě elektroinstalace došlo k mohutnému požáru - přesně takhle zněl námět jednoho z největších cvičení záchranných složek. Na místo vyjely desítky hasičských, záchranářských a policejních vozů a řadí se na chodník před mohutnou betonovou stavbu z osmdesátých let. Z Velkého sálu, pasáže plné obchodů či restaurací procházející pod celým kulturákem i z Divadla Miroslava Horníčka vybíhají stovky lidí a ti se pak srocují venku. Z pohledu záchranných složek šlo o místo s velice komplikovanými možnostmi zásahů, protože vnitřní prostory byly značně rozsáhlé a členité.

     Dům kultury Inwest Plzeň byl postaven v roce 1986 na tehdy ještě Moskevské třídě, sice brzy získal přezdívku Dům hrůzy u Radbuzy, přesto ale své významné místo v kulturním životě Plzeňáků měl. Poskytoval multifunkční prostory pro pořádání koncertů, plesů, výstav nebo veletrhů. Nabízel možnost konání velikých kulturních a společenských akcí a jeho dva sály měly kapacitu jeden a půl tisíce lidí. Divadlo Miroslava Horníčka pak nabízelo scénu pro pro 290 diváků. Pod Domem kultury bylo dvoupodlažní podzemní parkoviště s nonstop službou. Dům kultury byl zbourán v roce 2012 i přes petici, kterou podepsalo téměř deset tisíc lidí.

Záchranným složkám

Vážení kamarádi a bývalí kolegové,
     připravte se, že ve videu, které nám Krimi-Plzeň nyní přinesla, uvidíme tváře některých našich kolegů a kolegyň, kteří nás bohužel již navždy opustili. Najděme si tedy prosím chviličku a zavzpomínejme si ně i na to, co jsme s nimi prožili.
                                                 Ahoj M.K.
                                               

Další díly

2. díl tohoto seriálu přineseme ve čtvrtek
3. díl pak vyjde v pátek

Video: Jaroslav Spěváček