Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Na čtvrteční zápas je očekáváno 1300 zahraničních fanoušků

Policie se připravuje na fotbalové utkání mezi FC Viktoria Plzeň a Royal Antverpy FC

13. srpna 2019 13:55 , aktualizace 14:19

Cizinci Fanoušci

     Ve čtvrtek 15. srpna nás čeká fotbalový duel, ve kterém proti sobě v souboji nastoupí FC Viktoria Plzeň vs. Royal Antverpy FC. Plzeňští policisté budou dohlížet na veřejný pořádek před, během a samozřejmě i po skončení fotbalového utkání, které začíná v osm hodin večer v Doosan Aréně.
     Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje v této souvislosti přijalo bezpečnostní opatření, při kterém se policisté budou zaměřovat na zajištění klidu a veřejného pořádku a budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to nejenom v okolí samotného fotbalového stadionu, ale i na celém území plzeňské metropole. Cílem bezpečnostního opatření bude zajistit bezproblémový průběh akce.
     Do opatření jsou zapojeni policisté ze služby pořádkové policie, ze služby dopravní policie, ze služby kriminální policie a vyšetřování, cizinecké policie včetně policistů z antikonfliktního týmu i policistů z oddělení služební kynologie. Před utkáním, v jeho průběhu i po jeho skončení budou policisté monitorovat situaci za využití mobilního monitorovacího centra. K dispozici v rámci opatření budou mít policejní vrtulník a i tzv. Schengenbus. 
     Je pravděpodobné, že se fanoušci sejdou na náměstí Republiky v Plzni, proto v této souvislosti upozorňujeme na možná krátkodobá omezení dopravy a posílený výkon policistů. Policisté budou samozřejmě monitorovat pohyb fanoušků obou klubů a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu. Pozornost budou věnovat také vlakovému i autobusovému nádraží a příjezdovým trasám do Plzně.
     Při realizaci bezpečnostního opatření plzeňští policisté úzce spolupracují i s pořadatelskou agenturou.
     Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně okolo 1300 fanoušků belgického týmu Royal Antverpy FC.
     Je nutné také zmínit, že mohou vzniknout problémy s parkováním. Policie proto doporučuje zaparkovat vozidla v okrajových částech města Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou nebo pěšky. V parkovací domě Na Rychtářce bude omezený počet míst k parkování pro fanoušky FC Viktoria Plzeň. Parkování nebude možné ani na Denisovo nábřeží v Plzni a v ulici Dřevěná.
      Z důvodu zachování bezproblémové dopravní situace žádá policie všechny, kteří přijedou na utkání, aby dbali pokynů policistů.

Foto ilustrační

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.