Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Na dělníka v lese spadla větev

Vážně zraněného muže transportoval do nemocnice vrtulník LZS

10. června 2019 12:48

Horská služba Záchranáři

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Pádem velké větve došlo dnes dopoledne k těžkým poraněním třiačtyřicetiletého lesního dělníka u Kubovy Huti.
     Na místo nehody se ihned vypravili záchranáři Horské služby z místní stanice. „Když jsme dojeli ke zraněnému, zjistili jsme, že mu velká a těžká větev poranila velmi závažně hrudník a došlo i k dalším zraněním. Měli jsme podezření i na poranění páteře a levé lopatky. Jakmile jsme muže ošetřili, zafixovali jsme jej do vakuové matrace,“ uvedl k nehodě Josef Tischler, zasahující člen Horské služby Šumava.
     Záchranáři pak zraněného v terénním automobilu šetrně dopravili k čekajícímu sanitnímu vozu Rychlé zdravotnické pomoc z Vacova. „Ti si muže převzali a odvezli asi kilometr k přistávací ploše. Na té dosedl přivolaný vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Bechyně. Ten poté pacienta transportoval k dalšímu ošetření do nemocničního zařízení,“ řekl Josef Tischler.

     Když jde o úrazy lesních dělníků, není výjimkou, že zasahuje právě Horská služba. „Stává se to i v jiných horských oblastech. U nás je to asi běžnější, protože je Šumava pokryta velikými a často zcela odlehlými lesními porosty. Pak musíme vyrazit i k podobným úrazům my a jako první u nehody ošetřit a připravit zraněného pro další transport sanitkou či vrtulníkem,“ komentoval dnešní zásah Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Foto: Horská služba

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.