Foto

Z dodávky se linul neskutečný zápach

Celníci nalezli hnijící mořské plody i ještě živé kraby

úterý 14. září 11:14 , aktualizace 11:47

Cizinci Zvířata

Partner článku – Klimahome

     Ve čtvrtek 9. září v odpoledních hodinách zastavila hlídka mobilního dohledu celní správy na silnici I/26 u Staňkova dodávku s českou registrační značkou řízenou vietnamským řidičem. Po zastavení dodávky se do okolí začal linout zápach připomínající horký letní večer v rybářském přístavu přímořského městečka. Celníci se proto rozhodli podrobněji zkontrolovat nákladový prostor dodávky, která podle výpovědi spolujezdkyně směřovala na Folmavu. Podle jejich očekávání se realita od původního pocitu daného zápachem příliš nelišila.
     "Kontrolou ložné plochy byly zjištěny polystyrenové krabice obsahující volně ložené syrové i živé mořské živočichy a jejich části. Jednalo se celkem o dvacet krabic o hmotnosti přibližně 200 kilogramů. Teplota v nákladovém prostoru byla naměřena podstatně vyšší, než je přípustné a z toho důvodu nešlo vyloučit kontaminaci zboží," popsala tisková mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj. Příslušníci hlídky předali případ Krajské veterinární správě pro Plzeňský kraj, do jejíž kompetence podezření z porušení veterinárních předpisů při přepravě živočišných produktů spadá. Ta potvrdila, že přeprava byla realizována ve značně nevyhovujících podmínkách. 

Foto CÚ pro Plzeňský kraj

 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.