Foto

Záchranná akce na Hracholuskách

Na přehradě se potopil člun s několika dospělými i dětmi na palubě

sobota 27. června 18:06 , aktualizace 19:44

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Tento víkend zahájili vodní záchranáři nonstop službu na Stanici první pomoci Hracholusky a již mají za sebou první větší zásah. Dnes kolem páté odpoledne se na přehradě plavilo několik lidí včetně dětí na motorovém člunu, když zatím z neznámých důvodů došlo k potopení lodi.
     K nehodě okamžitě na člunu vypluli vodní záchranáři a k přehradě vyjeli hasiči i záchranáři ZZS Pk. "Podle prvotních informací se zde potopil motorový člun s osobami na palubě. Osoby jsme evakuovali na břeh bez zranění vyjma jednoho muže, kterému jsme poskytli pomoc a po ošetření ho předali kolegům z pozemní záchranné služby," uvedl nám mluvčí vodní záchranné služby Václav Ondra.

Aktualizace:

     Momentálně je prostor, kde se loď potopila, vybójkován a situaci na místě řeší hasiči s vodní záchrannou službou. "Sonarovým průzkumem jsme vyhledali přesnou polohu potopeného člunu, tak, aby mohl být vytažen v následujících dnech, kdy budou práce pokračovat," uvedli vodní záchranáři.
      Mluvčí policie nám později informace doplnila o podrobnosti: "Ve člunu pluli tři dospělí a tři děti. Člun se zřejmě dostal do blízkosti projíždějícího parníku a vlna jdoucí od přídě ho převrátila."

Foto: VZS

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.