Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Na jedovatý plyn upozornil detektor záchranářů

Tři dospělé a jedno dítě transportovali s podezřením na otravu oxidem uhelnatým do nemocnice

pondělí 24. února 11:40 , aktualizace 11:51

Hasiči Záchranáři

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     K ženě se zdravotními obtížemi vyjížděli záchranáři dnes kolem půl jedenácté dopoledne do Volduch. Na místě ale zasahujícím, záchranářům spustil přenosný detektor oxidu uhelnatého, kterým jsou všechny posádky Zdravotnické záchranné služby vybaveny.
     Záchranáři okamžitě v domácnosti otevřeli okna, přivolali na místo hasiče a zajistili transport celé rodiny, která se v objektu nacházela, do zdravotnického zařízení.
     "Muž narozený v roce 1945 a žena narozená v roce 1948 byli transportováni na interní ambulanci do Rokycan. Žena narozená v roce 1992 a osoba mladší 18 let pak do Plzně na urgentní příjem. Nikdo nebyl bezprostředně ohrožen na životě," uvedli záchranáři.
     Hasiči doplnili, že při jejich příjezdu již nebyla naměřena nebezpečná koncentrace oxidu uhelnatého. Hasiči z preventivních důvodů uzavřeli přívod plynu a doporučili kontrolu spalinových cest.

Foto ilustrační

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.