Tatínek s více než čtyřmi promile "hlídal" malé děti

Chlapce strážníci předali mamince, agresivního otce na záchytku

29. června 2021 14:46 , aktualizace 15:13

Alkohol Cizinci Městská policie

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V noci na dnešek si na Masarykově ulici v Plzni kolemjdoucí všimli silně opilého muže, kolem kterého se pohybovali dva malí chlapci. Vzhledem k tomu, že se muž nebyl schopen sám ani postavit a děti tak mohly být v ohrožení, přivolali svědci na místo městskou policii.
     Strážníci v krátké době dorazili na místo a zjistili, že se jedná o cizince, podle našich informací Moldavana, který skutečně nebyl schopen ani chůze a se kterým se na místě vyskytovali dva jeho synové ve věku přibližně dva roky a osm let.

     "Strážníci vyzvali pětatřicetiletého cizince k provedení dechové zkoušky na alkohol, která vyšla pozitivně s výsledkem 4,07 promile," uvedla tisková mluvčí strážníků. Hlídce se naštěstí podařilo kontaktovat matku chlapců, která přispěchala ze zaměstnání domů, kde jí strážníci chlapce předali. Protože ale cizinec v silné opilosti stupňoval svou agresivitu a nekontroloval své chování, převezli ho strážníci k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice, o případu informovali Policii ČR a zabývat se jím bude i orgán sociálně právní ochrany dětí.

Foto ilustrační 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.