Na ostrahu vzal sekeru

Zloděj se po krádeži v OBI na Borech nechtěl vzdát lacino

16. února 2021 16:00 , aktualizace 16:40

Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Service

    Včera v podvečer vstoupil do prodejny OBI v Plzni na Borech muž, který si na prodejní ploše z regálu odebral vystavený nůž a sekyru v celkové hodnotě za více jak 1 100 korun a vše si uschoval pod bundu. S takto ukrytým zbožím prošel přes pokladní zónu bez zaplacení.
     Zloděj měl smůlu v tom, že si ho všimla ostraha prodejny, která se ho za pokladní zónou snažila oslovit a zastavit. Muž zareagoval útěkem z prodejny a samozřejmě byl ostrahou pronásledován. Nedaleko prodejny strážní muže dostihli, ale on z pod bundy vytáhl sekyru a strážným pohrozil: "Nechte mě být, nebo vás seknu!" a dal se znovu na útěk.
     Strážní muže dál pronásledovali a ten během útěku, ve snaze zbavit se pronásledovatelů, postupně odhodil obě odcizené věci. Strážní je ze země posbírali, zloděje dostihli, zabránili mu v dalším útěku a přivolali policisty.

     Přivolaní policisté muže na místě zadrželi a eskortovali do policejní cely. Odcizené věci byly následně navráceny zpět do prodeje bez poškození. V současné době třicetiletý muž čelí obvinění ze spáchání zločinu krádež a vzhledem k trvajícímu nouzovému stavu mu hrozí až osm let. Plzeňští kriminalisté na případu dále pracují. 

Foto: Ilustrační

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost