Foto

Ukradli víc než dva a půl milionu

Policie pátrá po podvodnících, kteří v Německu okrádali české firmy

úterý 5. března 15:31 , aktualizace 15:42

Pátrání Podvodníci

Partner článku – ZOXO

     Plzeňští kriminalisté vedou prověřování v trestní věci, kde je dáno podezření ze spáchání zločinu podvod a přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny.
    V období od 5. července 2017 do nejméně 5. listopadu 2018 na území cizích států dosud neznámí pachatelé prováděli neoprávněné výběry z bankovních účtů českých firem a to na základě padělaných občanských průkazů jejich jednatelů. Pachatelé pomocí padělaného osobního dokladu vybírali nebo se pokusili neoprávněně vybrat na pobočkách peněžních ústavů v zahraničí finanční prostředky v Eurech. 
    Plzeňští kriminalisté se případem začali zabývat a v rámci jeho objasňování získali mimo jiné fotografie z kamerového záznamu, na které jsou zachyceny podezřelé osoby.
     Z dosavadního průběhu prověřování vyplývá, že pachatelé by mohli být občany České republiky. Z provedených výslechů zaměstnanců bank totiž bylo zjištěno, že všichni shodně uvádějí český přízvuk pachatelů.
     Dosud neznámí pachatelé, muž a žena, trestnou činnost páchali ve Spolkové republice Německo. Němečtí policisté evidují ve společném trestním řízení celkem 18 skutků, kdy pachatelé postupovali zcela shodně a na padělané občanské průkazy jednatelů českých firem podvodně vybírali finanční hotovosti na pobočkách zahraničních bank.
     Tímto způsobem se pachatelům podařilo podvodně vylákat celkem 98.000 EUR, tedy více než dva a půl milionu korun.

     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osoby zachycené na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.

Foto: PČR

 


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.