Foto Video

Proběhla realizace protidrogové operace "Diana"

Tentokrát byl kriminalisty zlikvidován bulharsko - český gang

středa 26. ledna 16:05 , aktualizace 16:14

Cizinci Drogy Vazba Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

    Kriminalisté společně se Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v první polovině ledna v Chebu zadrželi šest osob, které se podílely na dovozu látky pseudoefedrin z Bulharska do České republiky a výrobě pervitinu.
     Touto realizací tak vyvrcholila několikaměsíční operace pod krycím názvem Diana vedená kriminalisty z chebského protidrogového týmu TOXI.

    "Šestice osob z Chebska ve věku 36 až 61 let se měla od poloviny minulého roku finančně skládat za účelem zajištění látky pseudoefedrin, kterou měl v zahraničí zajistit padesátiletý muž, který je jedním z této šestice. Ten měl po obdržení finančních prostředků obstarat domluvenou látku pseudoefedrin, kterou měl poté do České republiky osobním vozidlem přivézt jednašedesátiletý cizinec, jež byl v první polovině ledna taktéž zadržen.
     Z látky pseudoefedrin měli následně vyrábět a na Chebsku distribuovat drogu pervitin,"
popsal tiskový mluvčí policie a pokračoval: "Při domovních prohlídkách, které současně probíhaly na několika místech na Chebsku, byla zajištěna finanční hotovost pocházející z distribuce drog, více jak 90 gramu pervitinu a více jak 2,4 kilogramu pseudoefedrinu, tedy látky sloužící pro výrobu drogy pervitin.
     V případě, že by se podařilo členům organizované skupiny ze zajištěné látky vyrobit drogu pervitin, tak by následným prodejem na černém trhu utržili částku ve výši nejméně dva miliony korun."

     Chebští kriminalisté následně obvinili čtyři muže ve věku 37, 47, 50 let, jednašedesátiletého Bulhara a dvě ženy ve věku 36 a 38 let ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

     Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí pěti obviněných, kromě osmatřicetileté ženy, do vazby, což ten akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byla pětice osob vzata do vazby.

      V případě prokázání viny hrozí všem šesti obviněným trest odnětí svobody až na deset let, jelikož měli spáchat tento zvlášť závažný zločin jako členové organizované skupiny a ve velkém rozsahu.

Foto a video PČR

 
Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.