Foto Video

Zřícení domu v centru, uzavřen most Milénia, evakuace osob

Na Slovanech zasahují hasiči i se psy vycvičenými na vyhledávání osob v sutinách

13. září 2018 06:11 , aktualizace 10:48

Hasiči Městská policie Ubytovny Záchrana života

Partner článku – Optika BORY

     Dnes před druhou hodinou ráno došlo ke zřícení části budovy bývalého Keramontu v Mikulášské ulici číslo 1 v Plzni.

     Sesula se část obvodové zdi a propadlo se několik podlah. Podle svědků byl rachot slyšet a oblak prachu vidět ze širokého okolí.
     Na místo okamžitě vyjelo několik jednotek hasičů, kteří společně s policisty uzavřeli prostor. Hasiči následně evakuovali ubytované z vedlejší ubytovny a zároveň zahájili opatrný průzkum zřícené budovy. Přímo ve zřícené budově byl nalezen a evakuován roztřesený senior, který zde byl ubytován jako správce a hlídač. Všechny evakuované osoby transportoval evakuační autobus hasičů do náhradního ubytování, zřízeného magistrátem města Plzně.
     Ke zřícené budově byl povolán statik. Podle prvotních informací z místa byla z velké části opuštěná budova ve špatném stavu a zatékalo do ní.
     Hasiči prohledali dostupné části budovy, ale vzhledem k jejímu špatnému stavu museli být povoláni i psi, vycvičení na vyhledávání osob v sutinách, které zapůjčila Městská policie hl. m. Praha. Psovodi se psy důkladně prohledali trosky, pod kterými dle všeho naštěstí nikdo zavalen nezůstal. Celá hrůzná událost se tak zřejmě obešla bez zranění.
     V současné chvíli se rozhoduje o dalším postupu, z bezpečnostních důvodů je uzavřen most Milénia a část Mikulášské ulice.

Aktualizace 7:35 :

     "Z přilehlé ubytovny bylo evakuováno ve spolupráci a odborem krizového řízení města 10 osob. Statik nařídil demolici poškozené částí domu. V troskách se naštěstí nikdo nenacházel, ani nebyla informace, že by tam někdo měl být," potvrdil naše informace tiskový mluvčí hasičů.

Aktualizace 8:20 :

     "Celkem bylo evakuováno 11 osob. Policisté v současné chvíli objekt střeží a dopravní policisté regulují dopravu. Místo je s opatrností průjezdné, policisté apelují na řidiče, aby dbali pokynů policistů. Případem se zabývají plzeňští kriminalisté, kteří případ v současné chvíli kvalifikovali jako trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti," doplnila tisková mluvčí policie.

     Město Plzeň zajistilo celkem 16 lidem náhradní přechodné bydlení ve svém objektu v Plzni na Roudné. „Všichni byli zaměstnanci jedné agentury, nyní jednáme s jejími zástupci, aby se o své pracovníky postarali,“ uvedl Jiří Karas, vedoucí oddělení krizového řízení Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně.
     „Tento týden je pro nás, respektive pro náš odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení a samozřejmě i všechny složky IZS velmi náročný. Intenzivně pracujeme na tom, aby lidem, kterým jsme poskytli první péči a zajistili přechodné bydlení na Roudné, bylo nalezeno náhradní bydlení. Daná pracovní agentura se k tomu staví odpovědně, lze předpokládat, že během dneška minimálně polovina z těch 16 lidí najde nové bydlení,“ přiblížil vývoj situace primátor města Plzně Martin Zrzavecký.
     Všem lidem byla v zařízení na Roudné poskytnuta základní péče.    

     Město Plzeň vzhledem k zajištění bezpečnosti osob žádá veřejnost, aby pokud možno nevstupovala do těchto míst. 

Budeme aktualizovat

Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.