Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Na ženu mířili pistolí, zatímco muže zbili a zkopali

Trojice mladíků spáchala "home invasion" - jeden z nejhorších druhů přepadení

18. května 2022 17:55 , aktualizace čtvrtek 19. května 11:27

Krádež Loupež Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Opravdu děsivé chvíle prožil v neděli pár v malé obci nedaleko Karlových Varů, kolem desáté hodiny večer jim totiž na dveře zaklepala trojice mladíků a když pětadvacetiletá žena otevřela, rozpoutalo se doslova peklo.
     "Muži maskovaní kuklami ženu ihned natlačili do bytu, jeden z nich ji přitlačil ke zdi a ohrožoval střelnou zbraní. Další dva mladíci mezitím v pokoji fyzicky napadli jednatřicetiletého muže, kterého opakovaně bili pěstmi a kopali, přičemž po něm požadovali vydání finanční hotovosti nebo drogy," popsal nám přepadení tiskový mluvčí policie.
      Když útočníci z obětí nic nedostali, byt prohledali, odcizili dvoje hodinky v přibližné hodnotě čtyři tisíce korun a aby si oběti nemohly přivolat pomoc, úmyslně zničili mobilní telefon za pět tisíc korun.
      Napadené ale naštěstí zachránila náhoda, na chodbě se objevili sousedé a pachatelé z místa ihned utekli.

      Jednatřicetiletý napadený muž musel být se svými zraněními transportován záchrannou službou do nemocnice, kde byl hospitalizován, ještě předtím ale policii sdělil, že se mu i přes nasazenou kuklu podařilo jednoho z útočníků poznat.
     Policistům pak již samozřejmě netrvalo dlouho ztotožnit i zbylé dva útočníky a sedmnáctiletý, osmnáctiletý i dvaadvacetiletý mladík tak skončili v poutech.
     "Po předchozím souhlasu se zadržením byli všichni tři mladíci do čtyřiadvaceti hodin zadrženi kriminalisty. Ti zahájili trestní stíhání dvou mužů z Karlovarska ve věku 18 a 22 let, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a z přečinu porušování domovní svobody.
     Dále také zahájili trestní stíhání jednoho mladistvého taktéž z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání provinění loupeže a porušování domovní svobody,"
dokončil tiskový mluvčí policie.

     Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněných mužů do vazby a ti si tak na rozhodnutí soudu počkají v policejní cele.

     V případě prokázání viny hrozí dvěma mužům ve věku 18 a 22 let trest odnětí svobody až na deset let. Třetímu obviněnému hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na pět let, jelikož se jedná o osobu mladistvou.

"Home invasion" - jedná se o podtyp vloupání, při kterém pachatel nezákonně vstoupí do bydliště, zatímco obyvatelé jsou uvnitř,  obyvatele pak pohrůžkami násilí, bitím a dalšími způsoby nutí například k vydání cenností

Foto: ilustrační

 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.