Nabídl seniorovi zavolání záchranky, okradl ho a odešel

Policie zloděje i jeho společníky vypátrala a obvinila

7. září 2018 12:11

Krádež

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Na lidskou hyenu bohužel narazil téměř osmdesátiletý senior ve chvíli, kdy se mu na konci dubna udělalo nevolno na schodech u domu v Kraslicích.
     Kolemjdoucí muž mu nabídl pomoc a vyžádal si od něj kartičku zdravotní pojišťovny s tím, že mu zavolá zdravotnickou záchrannou službu. Senior mu v naději na pomoc předal celou svou peněženku i s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou, u které byl lísteček s napsaným PIN kódem. Domnělý zachránce pak ale místo pomoci z místa odešel i s peněženkou a po domluvě s dalšími dvěma mladšími muži se pomocí platební karty pokusili několikrát vybrat finanční hotovost z místního bankomatu. V jednom případě se jim to podařilo a vybranou finanční hotovost si poté rozdělili mezi sebou.

     Policistům se podařilo tyto lidské hyeny vypátrat a zahájili trestní stíhání tří mužů ve věku 20, 30 a 47 let, které obvinili ze spáchání přečinů Krádež a Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku spáchaných formou spolupachatelství.
    "Nejstarší z obviněných se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za přečin Krádež odsouzen. Proto mu teď v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Ostatním dvěma hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dva roky," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustračníAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.