Foto Video

Večerní drama na Roudné - útočník byl teprve 4 dny propuštěn z výkonu trestu

Muž pod vlivem pervitinu ohrozil desítky lidí a záměrně opakovaně najel do policistů

sobota 17. dubna 12:07 , aktualizace 12:42

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

Aktualizace 17.4. 12 h: Zdeněk M., který včera ohrozil desítky chodců i řidičů, a ukradenou škodovkou záměrně opakovaně narážel do policejních vozů, byl teprve 12. dubna propuštěn z výkonu trestu. Nyní se nachází v policejní cele a do vězení se tak s největší pravděpodobností opět vrátí.

Původní článek


     Dnes večer po šesté hodině si policisté z obvodního oddělení Plzeň Lochotín při hlídkové činnosti všimli vozidla Škoda Octavia Scout, ukradeného před nedávnem v Plzni v Božkově. Policisté chtěli vozidlo zastavit, ale řidič nereagoval, prudce přidal a začal jim ujíždět. Policisté samozřejmě začali vůz pronásledovat, ujíždějící řidič se je ale pokoušel setřást a v ulici Jakuba Jana Ryby do jednoho ze služebních vozů dokonce dvakrát záměrně najel. Tím se mu podařilo vozidlo policistů natlačit na obrubník a prorazit mu tak kola.
     Tento vůz byl z pronásledování vyřazen, ale pokračovaly v něm další hlídky. Řidič ujížděl vysokou rychlostí směrem do centra, přičemž neváhal jet místy i po chodníku a ohrozit tak desítky chodců i ostatních účastníků silničního provozu. Dojel tak až do ulice Na Roudné, kde se opět pokusil do jednoho z pronásledujících ho policejních vozidel najet.
     Díky pohotovému manévru policisty za volantem se mu to ale nepodařilo a havaroval do hromady větví vedle vozovky. Poté se muž pokusil z vozidla uprchnout a policisté k jeho zadržení museli použít donucovacích prostředků.

     K zajištění protipožárních opatření a likvidaci uniklých provozních kapalin byli na místa obou havárií povoláni hasiči a celý případ si převzali kriminalisté. "Muž narozený v roce 1992 se podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla s negativním výsledkem, pozitivní měl ale test na přítomnost omamných a psychotropních látek, konkrétně na amfetamin a metanfetamin," uvedla nám tisková mluvčí policie s tím, že muž byl převezen do zdravotnického zařízení k odběru biologického materiálu a poté bude převezen k dalším úkonům na policejní oddělení.
     Zajištěné vozidlo policisté zapečetili a odvezli k dalšímu zkoumání, případem se policie i nadále zabývá.


 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.