Foto Video

"Po budíčku německým ovčákem se už asi nevrátí"

Pojďte s námi na noční kontrolu hlavního nádraží v Plzni

18. listopadu 2019 15:10 , aktualizace 15:10

Bezdomovci Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


     V noci ze soboty na neděli jsme zaznamenali zvýšenou aktivitu hlídek Městské policie Plzeň na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni. Strážníci včetně psovodů zde kontrolovali nejen prostory hal, ale i nástupiště či odstavené vagóny.
     Mluvčí městské policie nám k tomuto uvedla, že nešlo o ničím výjimečný zákrok, ale o běžnou hlídkovou činnost. Strážníci jsou si samozřejmě vědomi přestupkové či trestné činnosti, která je s nádražními budovami spjata, týká se nejčastěji bezdomovců či drogově závislých. "Po dohodě se Správou železničních dopravních cest a ve spolupráci s nimi se nádraží kontrolují pravidelně," uvedla nám mluvčí městské policie.
     Naposledy jsme o nádraží informovali koncem minulého týdne, kdy těžce opilá žena odmítala nádraží opustit, strážné i přivolané strážníky začala hrubě urážet a pak se pokoušela demonstrativně svlékat. Vyvedení se žena začala aktivně bránit, strážníkům se vysmekla a plácla sebou o zem. Během víkendu nám pak poslal čtenář fotku z tohoto případu.

     Teď v souvislosti s poklesem teplot se také množí případy neoprávněných vniknutí do odstavených vagonů.
      Při námi uvedené kontrole tak strážníci zkontrolovali několik bezdomovců v hale nádraží i před ní a poté ve spolupráci s ostrahou zahájili kontrolu soupravy odstavené na jedné z kolejí. V průběhu ani ne čtvrt hodiny strážníci v soupravě objevili tři přespávající osoby.
      "My to tu kontrolujeme i sami, ale moc si z nás nedělají. Vykážeme je, ale za chvíli jsou zpátky. Tuhle dvojici jsme už odsud vyhazovali čtyřikrát, ale myslím, že po vzbuzení psem by se už vrátit nemuseli," popsal nám jeden ze strážných.
     Strážníci u všech vyvedených osob zkontrolovali totožnost a po zjištění, že se nejedná o osoby v pátrání, je vykázali z prostor nádraží.


 


     

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.