Foto

Nahatá, šílená zachránila bažanty a za trest hupsla do křoví

Strážníci řešili mimo nahé ženy i sebevraha, opilce a nepořádné bezdomovce

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Ke značně neobvyklému případu vyjížděli včera dopoledne strážníci na Mikulku v Plzni.
     Podle oznámení se zde pohybovala zcela nahá žena, která za provolávání hesel o svobodě zdejším chatařům z klece vypustila bažanty.    Strážníci ihned vyrazili na místo a podle popsaného směru, kterým se žena vydala, se jim jí podařilo v krátké době vypátrat. Žena byla stále nahá, což strážníkům zdůvodnila svou touhou být blíž přírodě a silně poškrábaná z cesty křovím.
     "Žena se vyjádřila tak, že chtěla osvobodit uvězněná zvířata. Ke všemu jí mělo vést srdce a síla. Cesta křovisky, kde se poškrábala, byl prý její trest," popsala tisková mluvčí strážníků. 
     Strážníci ženě na zakrytí poskytli alespoň igelitový pytel. Celou věc si převzali přivolaní státní policisté, zmatenou ženu na místě ošetřili záchranáři.

     K opilému muži vyjížděli strážníci v noci na Lochotín. Nejen, že byl opilý, ale vbíhal před projíždějící vozidla.
     Strážníci museli muže, který měl krvácející zranění v obličeji, do příjezdu záchranářů uklidňovat a střežit. Vykřikoval totiž, že se z nešťastné lásky zabije. Plakal a snažil dostat směrem k silnici, čemuž mu hlídka bránila vlastními těly.
     Osmadvacetiletý muž uvedl, že několikrát upadl při pokusu vběhnout pod projíždějící auta. K dalšímu vyšetření byl předán do péče záchranářů, kteří ho transportovali do zdravotnického zařízení.     

     Rozložené karimatky, deky, spacáky, další osobní věci a hlavně nejbližší okolí znečištěné výkaly a odpadky, tak to vypadalo včera u nájezdu na most Nad nádražím. Strážníci na místě zastihli skupinu pěti lidí bez domova, která se tímto svým jednáním dopustila přestupků proti veřejnému pořádku.
     Pětice se dušovala, že se způsobený nepořádek bude snažit zlikvidovat. K neoprávněnému záboru veřejného prostranství se však všichni odmítli vyjádřit. Celou věc nakonec bude řešit správní orgán. Na své přestupkové jednání byli totiž v minulosti několikrát upozorněni a včera odmítli záležitost řešit pokutou na místě. 

     Dalšího opilce si strážníci všimli dnes ráno v centru Plzně nedaleko zastávky MHD, když pomočený ležel v hromadě odpadků.
     "Nic nedělám, nemám kde spát, tak jsem si tady lehl, co mám jako dělat“, zdůvodnil strážníkům své jednání.
     Protože svoji totožnost muž prokázal pouze ústně, byl předveden k jejímu zjištění na policejní oddělení. Tam se potvrdilo, že jde o dvaatřicetiletého muže z jižního Plzeňska.
     Přestupek proti veřejnému pořádku, ke kterému se doznal, s ním byl poté vyřešen pokutou.

Foto: MP
 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.