Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Aktualizováno - Gang vyraboval zlatnictví v Tesco

Dobře organizovaný gang, ozbrojený železnými tyčemi, po sobě nechal obrovské škody

16. října 2019 13:47 , aktualizace 14:34

Krádež Vloupání

Partner článku – ZOXO

Aktualizujeme

     Od včerejška je jedna z nejvíce sledovaných zpráv v Plzni informace o vykradeném zlatnictví v Tesco na Rokycanské třídě.
     Jak jsme již informovali, včera přibližně v době okolo třetí hodiny ráno se neznámí pachatelé vloupali do prodejny zlatnictví v nákupním centru v Plzni.
     "Pachatelé, po překonání interních zábran objektu a zabezpečovacího zařízení, v prodejně odcizili dosud nezjištěné množství cenností a po pár minutách z místa i s lupem utekli. Přesná škoda, kterou pachatelé napáchali, bude známa po inventurní kontrole majitele obchodu.
     Kriminalistický technik na místě činu zajistil maximální počet stop, které se v současné době vyhodnocují a porovnávají. Kriminalisté na místě činu prováděli neodkladné a neopakovatelné úkony pro potřeby trestního řízení, které je ve věci vedeno. Zjišťovali případné svědky a získané poznatky prověřovali a prověřují.
     Kriminalisté rovněž zajistili kamerové záznamy, které v současné době prověřují a vyhodnocují. Na zadokumentovaném případu policisté usilovně pracují, zjišťují jeho veškeré okolnosti, získané poznatky prověřují a po pachatelích intenzivně pátrají,"
uvedla dnes mluvčí policie.

Policie prosí občany o jejich videozáznamy

      Policisté žádají občany, kteří v pondělí 14. října v době od půlnoci do půl čtvrté ráno projížděli se zapnutým záznamovým zařízením ve vozidle Rokycanskou ulicí od Masarykovy ulice směrem na Prahu a v opačném směru, dále Hřbitovní ulicí, okrajovou částí plzeňské Doubravky, Božkova a Červeného Hrádku, aby se zavolali na bezplatnou linku 158 nebo se osobně dostavili na nejbližší obvodní oddělení policie a poskytli pořízené záznamy k dalšímu vyhodnocení.

Původní článek

     V noci z pondělí na úterý došlo v obchodním domě Tesco na Rokycanské třídě v Plzni k nájezdu ozbrojeného gangu do zlatnictví Alvita.
     Podle našich informací byla asi sedmičlenná skupina zlodějů velice dobře organizovaná a sehraná. Do objektu vstoupili podzemními garážemi vyzbrojeni mimo jiné velikým páčidlem a železnými trubkami. V garážích železnou trubkou rozbili skleněné dveře, poté celá skupina vyběhla do obchodního domu, kde pomocí trubky vypáčili kovovou vstupní roletu obchodu. 
     Zloději, mezi kterými byli podle popisu i dvě dívky, podlezli poškozenou roletu a uvnitř začali doslova řádit. Pachatelé rozbíjeli vitríny a brali vystavené zlaté šperky ve velkém. V obchodě po nich zůstala obrovská spoušť a podlaha pokrytá střepy.
     O sehranosti a připravenosti skupiny svědčí i to, že celá akce jim zabrala pouhých pár minut. Skupina poté stejnou cestou obchodní dům opustila.
      Případem se samozřejmě začala zabývat policie."V současné době ohledáváme místo činu, zajišťujeme stopy a zjišťujeme, co přesně bylo odcizeno," uvedla tisková mluvčí policie.
      My jsme na místě viděli policejního technika, jak zajišťuje stopy, včetně pachových, mimo jiné i z pachateli zapomenuté trubky. Napomoci při dopadení pachatelů by měly samozřejmě i kamerové záznamy obchodu.

Ostraha nutila zákazníky mazat fotky

     Policie musí samozřejmě také zjistit, jak je možné, že celý "nájezd" nezaznamenala ostraha objektu. Je otázkou, zda se jedná o lidské selhání, nebo zda měla ostraha pouze zcela pochopitelný strach z komanda ozbrojeného minimálně železnými tyčemi. 
     V dnešních ranních hodinách ale ostrahu, na přímý příkaz manažerky vedení centra, nejvíce zajímalo dodržování zákazu focení v objektu. My jejich zákaz respektovali, ale ostraha chytala i fotící zákazníky a dokonce je nutila pořízené fotografie mazat. Samozřejmě na toto nemá soukromá strážní služba žádné zákonné oprávnění a většina zákazníků to také samozřejmě odmítla.

Foto čtenáři

 


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.