Aktuálně Foto

Opatření na Americké je zrušeno

Uzavřena byla Americká i Anglické nábřeží

pátek 13. července 12:11 , aktualizace čtvrtek 19. července 19:10

AKTUALIZACE:
     Pyrotechnik odvolal bezpečností opatření na Americké. Po prohlídce předmětu bylo určeno, že není nebezpečný. Dle našich informací jde o blíže neurčený předmět ve tvaru letecké pumy.

Původně jsme psali:

     Dnes kolem jedenácté hodiny dopoledne došlo k nálezu pravděpodobně letecké pumy z období druhé světové války v centru města. Policisté uvedli, že obdrželi oznámení o tom, že na Anglickém nábřeží v Plzni byl vybagrován podezřelý, pravděpodobně pyrotechnický předmět. Na místo jedou specialisté z pyrotechnické služby, který určí co přesně bylo nalezeno a provede zneškodnění nálezu. Policejní hlídky, které jsou na místě, zajistili okolí a uzavřeli blízké ulice Denisovo a Anglické nábřeží, Americká ulice od kruhového objezdu až po křižovatku se Sirkovou ulicí, Goethova ulice i Šafaříkovy a Kopeckého sady.
     Zatím se hovoří o letecké pumě, ale jde pouze o nepotvrzený dohad.

Připravujeme podrobnosti a budeme aktualizovat.

     Policisté si stěžují na nepochopitelné jednání lidí, kteří přes zřejmé obrovské riziko trvají na tom, že: "Musí dojít na dopravní podniky", "Musí na nádraží," nebo "Musí do práce" a nechápou, že jít kamkoli kolem případné nevybuchlé munice by samozřejmě bylo obrovské riziko.