Foto

Nález chemikálií na výrobu celých kil pervitinu

Lesní cestu nedaleko Lochotína uzavřeli hasiči i policisté

18. září 2018 10:09 , aktualizace 10:21

Drogy Hasiči

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     V neděli dopoledne vyrazil houbař do lesa mezi Plzní a Zálužím, ale místo hub nalezl několik set kilogramů chemikálií sloužících k výrobě pervitinu. Mimo toluenu, acetonu zde byly směsi látek obsahující kyselinu chlorovodíkovou, kyselinu ortofosforečnou, červený fosfor nebo kyselinu jodovodíkovou.
     Dle odborníka tyto chemikálie jednoznačně sloužily k výrobě metamfetaminu, tedy pervitinu a dle nalezeného množství chemikálií mohla být vyrobena droga v řádech celých kilogramů.
     Vzhledem k tomu, že se jedná o látky prudce jedovaté, prostor museli uzavřít hasiči, dorazili pracovníci chemické laboratoře z Třemošné a samozřejmě také výjezd kriminálky. Jen těžko si představit, co by se vše mohlo stát, kdyby chemikálie například nalezly děti a ze zvědavosti začaly barely otevírat.
     Na místě nálezu bylo zajištěno velké množství stop a případem se nyní intenzivně zabývají kriminalisté.


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!