Foto

Nález dělostřelecké munice v řece

Policisté, hasiči a pyrotechnik vyráželi prověřit podezřelý předmět

středa 10. srpna 12:42 , aktualizace 13:05

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera krátce před půl čtvrtou odpoledne vyjížděli policisté a hasiči na oznámení o nálezu podezřelého předmětu v řece Úslavě nedaleko cyklostezky u obce Starý Plzenec.
     Policisté zjistili, že se jedná o asi 50 centimetrů dlouhý dělostřelecký náboj, takže místo nálezu a přilehlé okolí včetně cyklostezky okamžitě uzavřeli a na místo povolali pyrotechnika. "Pyrotechnik po ohledání nálezu uvedl, že se jedná o náhradní střelu označenou jako OF-Nh 100 mm určenou ke zkouškám střelby, bez zapalovače a výbušné slože, která je ekvivalentem střely do tanku. Střela byla naštěstí nefunkční, pouze váhově a velikostně odpovídala originálu," uvedla tisková mluvčí policie.
     Nález byl pyrotechnikem zajištěn a převezen do skladu k následnému zničení. 

     Přestože se jednalo o nefunkční střelu určenou ke zkouškám, nálezce se zachoval zodpovědně. Policisté upozorňují všechny, kteří se ocitnou v obdobné situaci, aby s nálezem jakékoliv munice v žádném případě nemanipulovali, střelivo ponechali na místě a ihned kontaktovali policii. 

     Stomilimetrová tříštivo-trhavá střela s označením 100-OF-Nh je takzvaná náhradní střela, tedy střela pomocného určení, která neslouží pro bojové nasazení, ale k výcviku, taktických cvičeních a balistických zkouškách.  Má stejný tvar i váhu jako ostrá střela, je ale místo trhaviny vyplněna inertním materiálem a nemá funkční zapalovač.

Foto 1-3 - nalezená střela (PČR), foto 4 - 100-OF-Nh 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.