Foto

Nález letecké pumy

K Plzni opět mířil policejní pyrotechnik

31. května 2017 11:10 , aktualizace 12:35

Zbraně

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera se na nás obrátil čtenář s informací, že v lese nedaleko obce Čbán u Úněšova našel leteckou pumu. O tomto nálezu jsme samozřejmě neprodleně informovali policii a předali jim souřadnice nálezu.
     Policisté dojeli na popsané místo a leteckou pumu skutečně nalezli a zjistili, že je vylitá betonem. Ačkoliv by se v tomto případě laikovi mohlo zdát, že jde pouze o cvičnou a tedy neškodnou verzi, policisté zjistili že právě tento typ obsahuje v zadní části zábleskovou a dýmovou slož, která by samozřejmě při nevhodné manipulaci mohla způsobit vážná zranění, respektive popáleniny. Tato naplň sloužila k viditelnému označení dopadu pumy.
     Na místo tedy musel dorazit policejní pyrotechnik a pumu z místa odvézt k likvidaci.
     „Včera v 17.15 hodin přijali policisté z obvodního oddělení Úněšov oznámení, že u lesa poblíž obce Čbán byl nalezen podezřelý předmět, který vypadá jako letecká puma. Po příjezdu hlídky na místo byla nalezena munice a zjištěno, že se pravděpodobně jedná o cvičnou leteckou pumu o délce 1 metr. Na místo byl vyžádán pyrotechnik a munice byla ve 23.15 zajištěna a odvezena k likvidaci,“ popsala nález a zajištění výbušniny tisková mluvčí policie.


V Plzni se nedávno nalezla daleko nebezpečnější ostrá puma z 2. světové války: Nález letecké pumy z druhé světové války ochromil část Plzně

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.