Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Nalezená brašna skrývala nabitou ostrou pistoli

Nezvyklý nález odevzdala žena strážníkům

7. července 2021 18:23 , aktualizace 18:57

Městská policie Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     V pátek 2. července ve dvě hodiny odpoledne se na služebnu městské policie v Perlové ulici v Plzni dostavila žena s nalezenou brašnou, který zapomněl v jednom z plzeňských podniků návštěvník. "Na celém případu by nebylo nic zvláštního, ale když se strážník podíval, co je obsahem brašny, krom obvyklých věcí, jako jsou peněženka, bezdrátová sluchátka, klíče, sušenky, cigaretové náplně, obal od respirátoru a další, navíc obsahoval i střelnou zbraň včetně zásobníku s dvanácti náboji," popsala tisková mluvčí strážníků.
     Zbraň, podle našich informací pistole ČZ P-07, byla okamžitě zajištěna a byla provedena bezpečnostní kontrola zbraně, při níž se zjistilo, že je zbraň nabita také nábojem v komoře. O nálezu byla samozřejmě okamžitě informována Policie ČR a policisté prověřili, zda nalezená zbraň nebyla zneužita k trestné činnosti nebo nebyla nahlášena jako ztracená či odcizená, a to s negativním výsledkem.
     Zbraň byla následně předána na obvodní oddělení policie a brašna se zbylým obsahem na oddělení ztrát a nálezů ÚMO Plzeň 3. Majitel zbraně se její ztrátou dopustil vážného přestupku na úseku zbraní a střeliva, za což mu hrozí postih a v případě opakování obdobného přestupku i ztráta zbrojního průkazu.

Foto MP

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.