Napadená stařenka dnes zemřela

Bohužel z pokusu o vraždu je již vražda a syn mrtvé ženy jde do vazby

sobota 13. dubna 19:26 , aktualizace 19:48

Vražda

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

AKTUALIZUJEME:

      Včera jsme jsme informovali o hrůzné události, ke které došlo v Mariánských Lázních. "Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 51letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Vražda ve stádiu pokusu. Státnímu zástupci během dnešního dopoledne podali návrh na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval.
     Ještě během dnešního odpoledne soudce rozhodl a vzal obviněného do vazby. Za násilný trestný čin mu tak v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let,"
uvedla dnes mluvčí policie.
     Bohužel z pokusu o vraždu je již vražda, protože třiasedmdesátiletá žena dnes odpoledne v plzeňské nemocnici podlehla svým zraněním. 


     Ve čtvrtek ve večerních hodinách došlo v Mariánských Lázních k velmi závažnému násilnému trestnému činu. Toho se měl dopustit 51letý muž na své 73leté matce v jejím bytě. 

     Dle mluvčí policie měl syn svoji matku napadnout skutečně velmi brutálním způsobem, bil jí pěstmi do hlavy, mlátil hlavou o zem a nakonec do nebohé třiasedmdesátileté ženy na zemi i kopal. Policejní hlídku naštěstí přivolali sousedé, kteří z bytu slyšeli hluk. Jen díky pohotovým sousedům a rychlosti zasahující policejní hlídky nedošlo k dokonání vraždy. 
     Policistům otevřel syn ženy a uvedl, že se v bytě nic neděje, policisté však ženu chtěli vidět. Muž se jim v tom pokoušel bránit, policisté do bytu vtrhli násilím, nalezli zbídačenou a zakrvácenou ležet na zemi již v bezvědomí, poskytli jí první pomoc a na místo ihned přivolali záchrannou službu. V kritickém stavu byla pak napadená žena letecky transportována k ošetření do plzeňské nemocnice.
     Násilník byl policisty i přes značný odpor na místě zadržen. Krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu Vražda ve stádiu pokusu. Celý případ kriminalisté v současné době prověřují.
     Nám se podařilo zjistit, že muž v bytě s matkou trvale nebydlel a pouze zde byl na návštěvě, a že se jedná o mnohonásobně trestně stíhaného recidivistu.

Úvodní foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.