Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Slabozrakého Adama zbili opilí muži v centru Plzně pouze pro svoji zábavu

Podle svědků si mladík vysloužil bití jen tím, že si dovolil nerozumět ukrajinsky

19. září 2022 20:51 , aktualizace čtvrtek 22. září 19:10

Alkohol Cizinci Napadení Záchytka Zadržení pachatele

     Včera po desáté hodině večer došlo ve večerce na náměstí Republiky v Plzni a poté i před ní k naprosto zbytečnému a bohužel i velmi agresivnímu útoku na jednoho z nakupujících. Na případ nás upozornil příbuzný zbitého mladíka. "Kluk šel na autobus do Vejprnic a cestou se zastavil ve večerce. Jenže nikam neodjel a domů se mi po půl hodině vrátil zbitý, bez brýlí a s rozbitým telefonem. Co ale naprosto nepochopím, Adam je slabozraký, má speciální brýle s velice silnými dioptriemi, což museli ti útočníci vidět a stejně mu ublížili!"

     Vše začalo příchodem skupiny silně opilých mladých Ukrajinců do prodejny, kde se chovali velmi hlučně a neurvale, načež jeden z nich při placení začal s napřaženou pěstí vyhrožovat prodavači. Agresivního cizince poté kamarádi odtáhli před prodejnu, kde pokračovali v popíjení.

     Dvojice Ukrajinců se ale po chvíli do prodejny vrátila a agresivnější z nich si vybral novou oběť, konkrétně dvacetiletého Adama, který zrovna platil u pokladny. Podle svědků začal agresor na mladíka mluvit ukrajinsky a poté mu nadávat a křičet na něj, jak si dovoluje mu nerozumět. Než agresivního cizince znovu odtáhl kamarád, stačil ještě Adama dvakrát pěstí udeřit pod žebra.

Jak se cizinci chovali, i že oběť napadení nijak nevyvolala, jasně ukazuje video

     Skupina opilých Ukrajinců zůstala stát před prodejnou a napadenému Adamovi se mezi ně pochopitelně příliš nechtělo. Jeho obava se ukázala jako oprávněná, agresor se ho totiž venku nemohl dočkat a vyrazil si pro něj znovu dovnitř. Mladík se pokusil utéct, ale útočník ho pronásledoval kolem regálu a poté až ven, kde prchajícímu Adamovi jeden z útočníkových kumpánů podkopl nohy.
     Při pádu Adam utrpěl zranění nohy a na obličeji se mu rozbily brýle, takže od té doby prakticky už nic neviděl. Pobavení cizinci poté ještě své oběti ukradli mobilní telefon, který mu vypadl.

     Dalšímu napadání Adama, který útok nijak nevyprovokoval, naštěstí zabránili svědci, kteří ho schovali k sobě do auta a přivolali policejní hlídku. Ukrajinci se při spatření policistů okamžitě rozprchli, dva hlavní aktéry celé situace se ale policistům podařilo zadržet. Poté na výzvu policistů napadenému muži vrátili mobilní telefon, ale již rozbitý.

     "Na místě jsme zajistili dva cizince narozené v letech 2000 a 2001, přičemž jeden zjevně opilý muž dechovou zkoušku na alkohol odmítl a druhý měl její výsledek 2,5 promile. Jeden z mužů byl zajištěn na protialkoholní záchytné stanici, druhý byl umístěn do policejní cely," uvedla nám k případu tisková mluvčí policie s tím, že se policisté případem dále intenzivně zabývají.

      Podle rodiny musel Adam vyhledat lékařské ošetření a nyní je v pracovní neschopnosti. Na rozbitých speciálních brýlích a telefonu mu navíc vznikla škoda téměř dvacet tisíc korun.
"Děkuji, že článek vydáte, i když je o Ukrajincích, což je téma, kterého se dnes mnozí novináři bojí. Já bych ale na závěr chtěl moc poděkovat lidem, kteří na místo zavolali policii a Adama vzali k sobě do auta a ptali se ho jestli nepotřebuje pomoc," dokončil příbuzný napadeného mladíka.


Brýle pro Adama

     V souvislosti s tímto článkem nás ještě tentýž večer oslovili naši partneři z Optiky Ofitop, které Adamův příběh dojal a rozhodli se mu pomoci. Požádali nás, abychom Adama přivedli do Lékařského domu Rondel, kde má firma nejen prodejnu, ale i ordinaci.
     Zde v průběhu dneška oční lékařka vyšetřila Adamův zrak a následně mu bylo nabídnuto vyrobení přesně na míru vytvořených a plně individualizovaných nejmodernějších brýlí přímo pro něj.


"Jedná se o individualizované brýlové čočky určené pro zákazníka, který očekává nejlepší výkon a estetiku. Je to prémiový produkt, který nositeli přináší nejlepší možné vidění a pohodlí. Adam má vysoké hodnoty dioptrií, které není možné vyřešit konvenční brýlovou čočkou. Využili jsme proto příležitosti a našeho potřebného vybavení a necháváme Adamovi vyrobit ty nejlepší brýlové čočky šité na míru, stejně jako kdybychom mu šili oblek," popsal nám zástupce rodinné firmy Ilja Topinka.
     Poté si Adam vybral vyhovující rám brýlí a nakonec ještě proběhlo odborné měření k přesnému doladění všech zbývajících parametrů.

     K velkému překvapení Adama a jeho tatínka jim pak Ilja Topinka sdělil, že brýle v hodnotě 21 tisíc korun se vedení firmy rozhodlo Adamovi věnovat, protože je jim velmi líto, co se mu stalo. Vděčný a viditelně velice dojatý Adam poděkoval a při odchodu nám ještě řekl, že se na nové brýle, které budou vyrobeny během několika týdnů velice těší.


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.