Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Skupina cizinců napadla a zkopala zaměstnance města Plzeň

Muž musel být s poraněním hlavy transportován do nemocnice, případ nyní šetří policie

29. července 2022 11:51 , aktualizace 11:54

Cizinci Napadení Záchranáři

Partner článku – Alfa Tactical

      Nepochopitelný a údajně i velmi brutální útok se odehrál v sobotu kolem půl desáté večer u Kamenného rybníka v Plzni. Skupina cizinců zde měla napadnout zaměstnance města provádějícího úklid.
      "Chlapík uklízel v okolí Kameňáku a upozornil několik Ukrajinců, že porušují zákaz vjezdu do lesa, za což si vysloužil spoustu nadávek. Oni si pak zaparkovali vzadu u dětského hřiště, a když na ně chtěl zavolat policii, asi osm nebo deset chlapů se na něj vrhlo, srazili ho na zem a zde zkopali," popsal nám náš zdroj.

      Mladý muž při útoku utrpěl zranění, kvůli kterým musela k rybníku vyjet zdravotnická záchranná služba. "Z místa jsme transportovali muže narozeného v roce 1999, který při napadení větším počtem osob utrpěl středně těžké zranění hlavy, do Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli nám záchranáři. 

      Případem se samozřejmě zabývají i policisté, kteří nyní zjišťují veškeré okolnosti případu. "Oznámeným incidentem se zabýváme a spolupracujeme se Správou veřejného statku města Plzně a Městskou policií Plzeň na zabezpečení veřejného pořádku v lokalitě," uvedla nám tisková mluvčí policie.

      O vyjádření jsme požádali i vedení města Plzně, jejichž zaměstnanec byl napaden a zraněn. "V sobotu 23. července ve večerních hodinách došlo u Kamenného rybníka k napadení pracovníka Správy veřejného statku města Plzně, který prováděl v oblasti úklid odpadků. Napadení našeho pracovníka je nám velmi líto.
      Případ šetří Policie ČR. Město se komplexně zabývá současnou situací v rekreačních oblastech města související s vyšší mírou využívanosti těchto oblastí, včetně bezpečnostní situace. Rostoucí nepořádek, vandalismus a páchání přestupků včetně například pytláctví jsou důvodem, proč Plzeň již spustila intenzivnější dohled i informování návštěvníků ve svých rekreačních oblastech. Nyní se jedná o zcela nejzávažnější případ a věříme, že ojedinělý,"
uvedla nám mluvčí města Plzně.

Foto: Kamenný rybník

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.