Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Pobodání v Borské ulici nyní kriminalisté překvalifikovali na vraždu ve stadiu pokusu

Devatenáctiletý mladík muže opakovaně bodl do hrudníku, napadený útok přežil pouze díky velmi rychlému zákroku záchranářů a lékařů

Autor: Jana Holá středa 27. března 17:09 , aktualizace 17:35

Bezdomovci Napadení Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Naši pravidelní čtenáři si jistě pamatují případ ze 14. července minulého roku (původní článek naleznete níže), kdy byl u panelové cesty vedoucí ke stavebnímu učilišti od Borské ulice nalezen muž s několika bodnými ranami v hrudníku.

     Policisté následně zjistili, že na místě došlo ke rvačce dvou bezdomovců, do které se zapojil třetí a jednoho z nich pobodal. Policisté se případem samozřejmě zabývali, pachatele týden po útoku zadrželi a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví.

     Nyní však ve vyšetřování došlo k výraznému zlomu. "V rámci prověřování nastaly skutečnosti, které měly vliv na právní kvalifikaci, mimo jiné i proto, že by bez odkladné lékařské pomoci zraněný muž zemřel. Právní kvalifikace byla tedy změněna a vrchní policejní komisař včera muže obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu," uvedla nám dnes tisková mluvčí policie a doplnila, že v tomto případě policie státnímu zástupci nepodávala podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, jelikož se již ve vazbě nachází pro jinou trestnou činnost.


O případu jsme informovali v článku:

V Borské ulici nalezli muže s několika bodnými ranami v hrudníku

     Pořádně rušno měli v noci z pátku na sobotu obyvatelé Borské ulice v Plzni. Před desátou hodinou došlo u panelové cesty ke stavebnímu učilišti ke konfliktu několika lidí, který provázel velmi hlasitý řev. Na místo samozřejmě okamžitě vyjíždělo několik hlídek policie a byl tam nalezen muž s několika bodnými ranami v hrudníku.

     Vážně zraněného muže narozeného v roce 1989 si převzali záchranáři a transportovali jej na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Policisté okamžitě začali pátrat po útočnících, nasazen byl i psovod se psem a vyšetřování si vzhledem k závažnosti případu na místě převzali kriminalisté. Bohužel pachatele se dopadnout nepodařilo

     Mluvčí policie nám událost potvrdila s tím, že policisté po pachatelích stále intenzivně pátrají a případ zatím šetří jako těžké ublížení na zdraví. 

     Podle našich informací byli útočníci i pobodaný muž bezdomovci, kteří v této lokalitě přebývají v provizorních příbytcích.

O týden později jsme pak doplnili:

     Případ si na místě samozřejmě převzali kriminalisté a bylo zahájeno rozsáhlé pátrání po pachatelích. V průběhu několika dní se kriminalistům podařilo pečlivou prací a vyhodnocováním zajištěných stop i informací natipovat podezřelé a během několika dalších dnů je i dopadnout.
     Hrůzné na tom, je, že útok nožem má na svědomí mladík, který za měsíc oslaví teprve dvacáté narozeniny. 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.