Foto

Muž napadal záchranáře a pak i policisty

Další incident opilého bezdomovce na plzeňském Hlavním nádraží

úterý 25. ledna 10:38 , aktualizace 10:38

Alkohol Bezdomovci Napadení Záchytka

Partner článku – Klimahome

     V sobotu 22. ledna před čtvrtou hodinou odpoledne ostraha Hlavního vlakového nádraží v Plzni kontaktovala tísňovou linku zdravotnické záchranné služby s tím, že v prostoru nádraží zkolaboval silně podnapilý muž z místní komunity bezdomovců. Na místo proto okamžitě vyjela posádka záchranářů.

     Vzhledem k častým problémům s agresivitou této komunity na nádraží společně se záchranáři vyjeli i policisté. A jak se ukázalo, toto opatření bylo více než rozumné, protože zatímco záchranáři ošetřovali na zemi ležícího muže, začal se do jejich zákroku vměšovat jeden z jeho kamarádů. Ten byl na záchranáře nejprve silně vulgární a poté do jednoho z nich dokonce strčil.

     Policisté muže opakovaně vyzývali, aby se uklidnil, ten ale svou agresivitu obrátil proti nim. "Muž narozený v roce 1982 přes opakované výzvy k zanechání protiprávního jednání na policisty nejprve útočil verbálně a pak jednoho z nich napadl úderem pěstí, přičemž mu poškodil příposlech vysílačky. Policisté museli útočníka zpacifikovat a přiložit mu služební pouta," popsala tisková mluvčí policie s tím, že muž byl poté umístěn na protialkoholní záchytnou stanici a policie se případem dále zabývá.


     

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.