V Plzni opilec napadl a zranil záchranáře

Záchranář vyjel zraněnému na pomoc, teď se léčí sám

2. července 2020 08:43 , aktualizace 08:43

Alkohol Drogy Napadení Záchranáři

Partner článku – Alfa Tactical

     Záchranáři každý den vyjíždějí k pomoci nebo dokonce k záchranně života mnoha lidí. O to smutnější jsou případy, kdy se člověk, kterému přispěchali pomoci, obrátí proti nim nebo je dokonce fyzicky napadne. K jednomu takovému případu, který dokonce skončil zraněním záchranáře, došlo včera odpoledne v Plzni na tramvajové zastávce u Družby ve směru do centra.
     "Ve tři čtvrtě na dvě odpoledne byla záchranná služba volána k bezvědomí mladého muže, narozeného v roce 1990, v tramvaji na Karlovarské ulici v Plzni. Po příjezdu záchranářů na místo byl muž již při vědomí a verbálně agresivní vůči cestujícím i posádce," popsala tisková mluvčí záchranářů.
     Na místě zastavila i druhá posádka ZZS, která zrovna projížděla kolem a s očividně problémovým pacientem chtěla kolegům pomoci. Mužova agresivita stále stoupala a když se záchranářům podařilo ho dostat z tramvaje a chtěli ho posadit na lavičku, začal kolem sebe máchat rukama a záchranáře ohrožovat. 
     "Ten kluk byl opilý a zřejmě i nafetovaný, pořád křičel ať z něj sundají tu gumu a snažil se z rukou něco otřít nebo oklepat, i když na nich nic neměl," popsala nám jedna z cestujících z tramvaje.
     Ve chvíli, kdy se tramvaj začala rozjíždět, muž najednou vyrazil pěstmi proti jedné ze záchranářek. "Mužova agrese se stupňovala, až došlo k útoku na naší kolegyni, kdy okamžitě zasáhli ostatní záchranáři a v potyčce byli sraženi k zemi, kde jeden z nich utrpěl zranění ramene," pokračovala mluvčí záchranářů.
     Celá situace byla o to nebezpečnější, že probíhala na úzkém nástupním ostrůvku v těsné blízkosti právě se rozjíždějící tramvaje. "Ten mladík vyrazil proti záchranářce, ale jeden z jejích kolegů ho chytil. Mladík se s ním okamžitě začal prát a při tom ho strhl směrem k tramvaji. Oba padali přímo do mezery mezi vagóny pod kola, když je ten druhý záchranář strhl stranou," vylíčila svědkyně krajně nebezpečnou situaci, při které došlo ke zranění jednoho z mužů.
     Na místo přivolaní policisté poté agresora zadrželi a záchranář nyní dle všeho stráví nějaký čas vlastním léčením. "Záchranář Rosťa potřeboval po útoku ihned ošetření ve Fakultní nemocnici na Lochotíně, lékařem mu bylo doporučen klidový režim a rameno nezatěžovat," zakončila mluvčí záchranářů.
     "Můžeme potvrdit, že k popisované události skutečně došlo, muž měl fyzicky napadnout a povalit dva záchranáře, přičemž došlo ke zranění jednoho z nich," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a policisté se případem dále zabývají. Policisté u muže provedli test na přítomnost alkoholu, který byl pozitivní s výsledkem více než dvě promile.

Foto: Ilustrační

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.