Napadli seniora a dokonce ho nechali i pokousat psy!

V centru Plzně došlo v pátek k napadení muže a následnému pokousání psy

10. října 2016 12:02

Po oznámení případu na místo okamžitě vyjela hlídka městské policie, která v ulici Bedřicha Smetany nalezla skupinku osob se dvěma psy, kteří měli napadnout opodál stojícího staršího muže. Muž měl opravdu potrhané nohavice kalhot, krvácející zranění na noze a dokonce i tržnou ránu na rtu.

Podle výpovědi svědků, senior jen upozornil muže a ženu se psy, že se chovají nevhodně a mladý muž ho potom měl napadnout pěstí a k jeho útoku se přidali psi, které majitelka neměla na vodítku.

„Strážníci provedli prvotní ošetření zraněného muže narozeného v roce 1945 a přivolali záchranáře, kteří ho převezli kdalšímu ošetření. Majitelka psů naštěstí prokázala alespoň to, že jsou psi očkovaní.

Útočník narozený v roce 1987 byl pod vlivem alkoholu, takže byl předveden na služebnu PČR a po ověření totožnosti byl agresor převezen na záchytku, při dechové zkoušce totiž nadýchal tři promile. Po vystřízlivění byl dořešen za své přestupkové jednání. Sblokovou pokutou odešla i majitelka psů," uvedla mluvčí městské policie.


Foto: Ilustrační