Foto

"Naprášili" dokonce i plzeňskou FC Viktorii

Počet kovidových udavačů prkotin sice výrazně poklesl, ale někteří snaživě informují dále

12. listopadu 2020 12:33 , aktualizace 13:12

Městská policie

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V současné druhé vlně koronavirových opatření dle strážníků i policistů výrazně ubylo udavačů, kteří volají na tísňové linky 156 nebo 158 a nahlašují malichernosti.
     Samozřejmě, že tísňové linky jsou tu od toho, aby lidé měli možnost nahlásit, že potřebují pomoc, či že někde dochází k porušování zákona. Pokud ale někdo opakovaně nahlašuje, že v prázdné ulici jde někdo bez roušky, či že si muž na ulici právě otevřel plechovku piva, zbytečně tím bezpečnostní složky zatěžuje. Rekordmankou pak byla žena, která za noc nahlásila čtrnáct lidí bez roušek.

     Obdobná jsou i oznámení, kdy volající nepochopil nouzová opatření a nahlašuje jednání, které je ale povolené. Typickým příkladem je nahlášení otevřené prodejny, kde ale strážníci naleznou pouze otevřené okénko, vydávající internetové objednávky. Úsměvný byl i telefonát, kdy volající nahlásil příjezd pojízdné prodejny do obce, což je samozřejmě povolené.
     Skutečně kuriózní případ byl nahlášen v neděli 8. listopadu dopoledne. Oznamovatel oznámil, že fotbalový klub FC Viktoria Plzeň si nechal otevřít restauraci v hotelu U Pramenů, kam si zajel autobusem a právě tam hráči hodují. Na místo okamžitě vyjely hlídky strážníků a vše prověřily. Hráči sice skutečně v restauraci právě obědvali, jenže byli v hotelu i ubytovaní, konkrétně před nedělním zápasem se Spartou a tedy jako hoteloví hosté mohli restauraci zcela legálně využívat.

      Samozřejmě policisté i strážníci evidují bohužel i vážná porušení nouzových opatření, kterých však naštěstí není mnoho. Typickým příkladem je restaurace Balkania v Plzni ve Skrétově ulici, kde již dvakrát strážníci zjistili plný provoz a popíjející hosty či prokazatelně nakažená žena, která v Plzni porušila nařízenou karanténu a tramvají si vyjela na nákup. Tyto případy byly předány příslušnému správnímu orgánu, tedy Krajské hygienické stanici či přestupkovým komisím obcí a přestupce čeká citelný postih.

Policejní razie v Balkánii


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.