Foto

Napsal bývalé, že se chce zabít, a spolykal prášky

Policista z operačního střediska sebevrahovi čin přes půl hodiny rozmlouval

10. června 2021 11:01 , aktualizace 11:02

Sebevraždy Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Minulý týden se na linku tísňového volání 112 ve večerních hodinách obrátila žena s tím, že její bývalý přítel z Plzeňska jí posílá zprávy, ve kterých uvádí, že chce ukončit svůj život. Šestadvacetiletý muž se měl nacházet na nezjištěném místě v Chebu a svou bývalou vyděsil natolik, že se na tísňovou linku obrátila s vážnou obavou o jeho život, hovor byl proto předán k řešení policistům.
     "Muže se okamžitě pokoušel kontaktovat nprap. Josef Kafka sloužící na Integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, ovšem šestadvacetiletý muž měl mobilní telefon již vypnutý. Následně po muži začaly pátrat policejní hlídky v Chebu, které měly k dispozici jeho fotografii," popsal tiskový mluvčí policie a pokračoval: "Po zhruba třiceti minutách zkoušel nprap. Josef Kafka pohřešovaného muže znovu kontaktovat. Ten měl mobilní telefon zapnutý, ale opětovné hovory nepřijímal." Po několika dalších pokusech muž hovor přijal a s policistou začal komunikovat.
     „Zezačátku odmítal jakoukoliv konverzaci, spolupráci a stále tvrdil, že je už stejně pozdě. Podle ozvěny v telefonu jsem poznal, že je někde v uzavřeném prostoru. Snažil jsem se s ním komunikovat a on nakonec souhlasil s tím, že si vyslechnu jeho problémy a třeba najdeme nějaké řešení,“ uvedl policista.

      Hovor s pohřešovaným mužem nakonec trval jednatřicet minut. „Popisoval mi své osobní problémy s rodiči, přítelkyní a také uvedl, že spolykal několik prášků, které zapil alkoholem. Když se ze svých problémů, jak se říká, vypovídal, tak bylo i z telefonátu zřejmé, že se mu ulevilo. Řekl jsem mu, že má kolem sebe stále lidi, kteří o něj mají strach, není jim lhostejný a také proto ho hledáme a chceme mu zachránit život. Navrhl jsem mu, jak by mohl vyřešit své problémy. To ho oslovilo a náhle začal spolupracovat,“ doplnil nprap. Kafka s tím, že následně pohřešovaný muž začal popisovat, kde se nachází. „Zezačátku to bylo trochu zmatečné, ale pak se nechal navádět, kam se má dívat, a poté jsem zjistil, že se nachází v prostoru bývalých kasáren poblíž chatové oblasti. Po chvíli k němu dorazila policejní hlídka a muž byl předán záchranářům," popsal nprap. Kafka.

      Mladý muž, který byl v ohrožení života, byl tedy vypátrán zhruba po devadesáti minutách a velkou zásluhu na tom měl právě nprap. Kafka, který u policie slouží už dlouhých šestatřicet let. Mohlo by se zdát, že s podobnými případy má bohaté zkušenosti, ale opak je pravdou. „Na integrovaném operačním středisku sloužím jedenáctým rokem. Během této doby jsem pár podobných případů už samozřejmě řešil, ale nějaké bohaté zkušenosti s nimi nemám, je to výjimečná událost. Musím ale říct, že se mi zatím nikdy nestalo, že by osoba svou sebevražednou myšlenku dokonala. A to jsem velice rád. Tak jako v tomto případě, kdy se podařilo zachránit život mladému muži, který má vše ještě před sebou. Přeji mu, aby se z toho oklepal a byl už jen šťastný a spokojený,“ uzavřel nprap. Kafka.

Foto PČR - nprap. Josef Kafka

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.