Foto

Muž s opakovaným zákazem řízení zahynul při dopravní nehodě

Přinášíme podrobnosti k tragické dopravní nehodě, během které zemřel mladý muž

17. srpna 2021 12:18 , aktualizace 12:18

Nehody Smrt

     V pondělí večer došlo k tragické dopravní nehodě, při které zemřel mladý člověk. K havárii osobního vozu Peugeot došlo po osmé hodině mezi Lomem u Tachova a Brodem nad Tichou. "Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vůz jel od Brodu nad Tichou a řidič narozený v roce 1991 z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci, kde s vozem narazil do stromu," popsala nehodu tisková mluvčí policie.
     Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a byly zahájeny vyprošťovací a oživovací práce, bohužel utrpěná zranění muže byla velmi vážná a veškerá snaha o resuscitaci byla neúspěšná. Lékařka nakonec musela konstatovat mužovu smrt.
     Příčina a veškeré okolnosti tragické havárie jsou dále v šetření kriminalistů, k ohledání těla zemřelého byl povolán koroner a byla nařízena soudní pitva.

Aktualizace:

     "Z dosavadního šetření vyplývá, že z dosud nezjištěných příčin vyjel na rovném úseku v mírném stoupání na pravou krajnici a následně do pravého silničního příkopu, kde nejprve pravým bokem auta postupně narazil do tří stromů a následně pak čelně narazil do kmene dalšího stromu. Při nárazu řidič utrpěl zranění, v důsledků kterých na místě zemřel. Z ohledání místa je zřejmé, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem," popsala nehodu mluvčí policie a s tím, že dalším šetřením policisté zjistili, že řidič nebyl vlastníkem řidičského oprávnění a měl vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel do března roku 2023. Zda muž řídil pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek bude zřejmé až na základě výsledků nařízené soudní pitvy.

Foto HZS a PČR