Bylo to čisté zlo, nikdy jsem nic takového nezažila

Schizofrenik na pervitinu zdemoloval dva pokoje na záchytce a napadl sestřičku

8. července 2018 17:50 , aktualizace 20:58

Drogy Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Včera jsme psali o případu, kdy uživatele pervitinu málem zabila aplikace roztoku do žíly. Dnes tu máme podobný případ, ke kterému došlo v průběhu včerejška a noci na dnešek.

     Včera po obědě se na policii obrátil muž, že má obavy o svého blízkého, který měl utéct z jeho vozu. Následně se ukázalo, že třiačtyřicetiletý muž je schizofrenik a přesto si injekčně aplikoval pervitin, což je u této nemoci krajně nebezpečné. Na místo dorazil i lékař, který rozhodl, že muž musí být umístěn na záchytce, kam ho v půl třetí odpoledne policisté přivezli.

     Muž byl umístěn do pokoje, kde po krátké době začal demolovat vybavení. Muž mimo jiné rozházel matrace, roztrhal povlečení a usilovným kopáním do zdi uvolnil dlaždici z lemu tvořícího přechod mezi zdí a podlahou.
     Touto dlaždicí pak muž vylámal další dlaždice. Zfetovaný muž dlaždice trhal holýma rukama, během toho se zranil, krvácel, ale v činnosti pokračoval a jednou z dlaždic se mu dokonce po desítkách pokusů nakonec podařilo rozbít bezpečnostní sklo okna.
     Muž také soustavně útočil na dveře, snažil se je vyrazit, personálu nadával a vyhrožoval smrtí. Sestřičky se pokoušely muže slovně uklidnit, ale narkoman vyhrožoval dlaždicí jako zbraní a sliboval zabití sebe či kohokoli, kdo vstoupí dovnitř.

     Pozn. redakce: Každý, kdo má zkušenosti s osobami pod vlivem pervitinu může potvrdit, že takto intoxikovaný člověk má pocit obrovské síly a neporazitelnosti. Je to tím, že pervitin je amfetamin a tedy vysoce stimulační droga, která v mozku uvolňuje noradrenalin, který mimo jiné povzbuzuje tělesné schopnosti a zvyšuje aktivitu uživatele. Uživatel také méně cítí bolest, nepociťuje únavu, hlad či potřebu spánku.

     Personál tak nakonec musel na místo přivolat policii. Policisté z OHS dorazili velice rychle a muže zklidnili. Muž trpěl silnými halucinacemi, střídavě tvrdil, že někoho zabil či někdo chce zabít jeho. U muže se prudce měnily stavy, z plačtivých omluv dokázal okamžitě přejít do útoku, například, když mu sestřička chtěla ošetřit pořezanou ruku, muž se jí pokusil udeřit se slovy, že ví, že ho chce polít žíravinou. Útoku naštěstí zabránil pohotový policista.
     Muž pak začal trpět představou, že ve všech lahvích, které zde pacienti dostávají k pití, je místo vody jed. Vysvětlování nijak nepomohlo a tak jednoho z policistů napadlo ze služebního vozu přinést svoji vlastní, ještě neotevřenou vodu. Toto zabralo a muž se uklidnil.
     Muž byl následně již klidný přemístěn do další místnosti, kde bohužel o pár hodin později znovu začal řádit a v této místnosti zdemoloval část stropu, tím, že v něm vytvořil díru, kterou chtěl zřejmě uniknout či se dostat k personálu, kterému dál soustavně vyhrožoval.
     Následoval další zákrok policie, ale pak již konečně nejsilnější účinky pervitinu pominuly a muž by převezen na psychiatrii.

     Nám se podařilo dnes kontaktovat sestřičku v důchodovém věku, která byl v té době ve službě.     
     "Já vám bohužel k jednání muže nic říct nesmím, protože jde o pacienta. Mohu uvést spíš jen obecné věci, záchytku mám ráda, pro skvělý kolektiv co tu pracuje. Já pracovala půl života na záchrance, pak v nemocnici a nyní chodím sem na brigády, buď zaskakuji za nemocné nebo třeba vykrývám dovolené.
     To, co jsem včera zažila, bylo zatím asi to nejhorší za celé ty desítky odsloužených let ve zdravotnictví. Jsem s toho moc smutná, lidé se mění a přibývá intoxikací drogami. Byla jsem zvyklá na opilce, s těmi se člověk dokonce někdy i zasmál, někteří vyprávěli vtipné hospodské historky, další se zase ráno omlouvali. Ti zdrogovaní jsou ale úplně jiní a u těch nikdy nevíte co udělají, drogy jsou čisté zlo."

Vše o záchytce zde: Speciál: Vše o záchytce, sami jsme vyzkoušeli!

Speciál: Vše o záchytce, sami jsme vyzkoušeli!

26. 01. 2018, 00:08, aktualizace 08. 07. 2018, 15:37

Fotograf Krimi zavřený na záchytce, redaktor naopak v bílém plášti

Foto: Ilustrační
Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.