Foto

Narkoman vtrhl do bytu a nožem zaútočil na rodinu s malým dítětem

Patrik S. dal ženě s dítětem v náručí nůž pod krk a pak pobodal jejího muže

6. září 2018 22:17 , aktualizace 23:19

Drogy Napadení

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Na začátku května jsme informovali o neuvěřitelném případu, kdy pervitinem a marihuanou zfetovaný muž vnikl v Horšovském Týně do domu, kde napadl obyvatele a jednoho dokonce bodl nožem. Nakonec byl ale nejvážněji zraněn právě útočník, který poté, co z místa utekl do jiného domu, vyskočil z okna. Útočníka tehdy s vážnými bodnými ranami na krku letecky transportovali na Emergency v Plzni.

     Nám se dnes podařilo získat kompletní Usnesení o zahájení trestního stíhání tohoto muže a my Vám nyní můžeme popsat celou událost tak, jak se přesně odehrála.

Útok na rodinu

    Ve čtvrtek 3. května po páté hodině odpoledne vnikl Patrik S. narozený v roce 1996 na dvůr domu v Masarykově ulici v Horšovském Týně, kde naprosto zmateně po obyvateli domu žádal odvoz domů. V domě se v té době nacházel otec se synem a jeho žena s malým dítětem. Právě na otce Patrik S. narazil na dvoře domu. Než stačil překvapený muž zareagovat, vzal Patrik S. u vstupních dveří do domu volně položený kuchyňský nůž a začal se řezat do krku.
     V sebepoškozování se mu pokusil zabránit mladší z mužů, který mu vyrazil nůž z ruky a uchopil ho do takzvané kravaty. Patriku S. se ale podařilo vyprostit, znovu sebrat nůž a vběhnout do domu.
     Uvnitř domu v kuchyni Patrik narazil na mladou ženu, která držela v náručí své malé dítě. Patrik S. po ženě požadoval, aby ho nechala zatelefonovat, a svůj požadavek zcela bezohledně podpořil tím, že ženě přiložil nůž ke krku. Syn, který mezitím přiběhl ze dvora, se svou rodinu samozřejmě snažil bránit a tak na Patrika S. strčil stůl, kterým ho srazil na zem. Narkoman Patrik S. ale začal po mladém muži nožem bodat a zabodl mu ho do nohy.

Probodl si krk

    Drogy Patriku S. ale zcela zatemnily mozek, náhle přestal na muže útočit, sedl na zem a začal se jako smyslů zbavený bodat do vlastního krku. Rány byly tak silné, že si nařízl i hrdelní žílu. Zbrocený vlastní krví se pak vypotácel z domu, přičemž z cesty na zeď odstrčil a úderem zranil staršího z mužů, který se ho snažil zadržet. 
    Silně krvácející Patrik S. přeběhl ulici a vnikl do dalšího domu, kde na parapetu okna nechal zakrvácený nůž a oknem vyskočil na zahradu. Zde mu ale vlivem ztráty krve z probodené hrdelní žíly došly síly a dalšího útěku nebyl schopen. V zahradě byl poté nalezen záchranáři a vrtulníkem ho v kritickém stavu transportovali do Plzně.

Proč je na svobodě? Všichni se bojíme!

     My jsme dnes mluvili přímo s mužem, který před nožem ozbrojeným Patrikem S. bránil svou rodinu a utrpěl při tom bodné zranění na lýtku. Muž nám vysvětlil, že z nebezpečného narkomana má celá jeho rodina strach. Patrik S. je totiž vyšetřován na svobodě a to, že je všeho schopen, dokázal už v červnu při výslechu na policii.
      Patrik S. totiž neváhal mladšího z mužů křivě obvinit z toho, že mu zranění na krku nožem způsobil on a do domu se schoval jen proto, "že ho naháněli "cikáni" v autě" - jak doslova uvedl.

Vyšetřování

     Znalecké posudky prokázaly, že Patrik S. byl v době činu pod silným vlivem pervitinu a marihuany. Zároveň byla pečlivým zkoumáním například záznamů městského kamerového systému a místa činu vyvrácena jeho verze, kdy tvrdil, že se v domě chtěl schovat, protože ho někdo honil a další znalecký posudek bezpečně vyvrátil i jeho tvrzení, že ho nožem zranil muž, kterého poté bodl.

Policisté Patrika S. obvinili ze spáchání:

Vydírání § 175 odst. 1, odst. 2 písm. c)
Porušování domovní svobody podle § 178  odst. 3
Křivé obvinění podle § 345 odst. 2, odst. 3 písm. d)

Foto z místa útoku


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…