Foto Video

Čivavy si stále ještě osvojit nemůžete, ale pomáhají jim všichni

Naše výzva na pomoc psům měla nečekaný úspěch, v útulku se sešly tuny krmiva

1. srpna 2018 15:51 , aktualizace 21:06

Městská policie Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Když jsme v souvislost s odebráním téměř stovky psů z množírny v Sedlci a v Plzni - Vinicích vyzvali naše čtenáře k pomoci Útulku pro opuštěná zvířata v Plzni, ani nás nenapadlo, jaký ohlas naše výzva bude mít. V průběhu dvou týdnů lidé na útulek donesli více než šest tun granulí, rýže a piškotů, což je výkon naprosto neuvěřitelný.
     I za nás všem, kteří přispěli, ze srdce za tuto pomoc děkujeme.

     Ani strážníci a civilní zaměstnanci Městské policie Plzeň nezůstali pozadu a z vlastní iniciativy uspořádali pro útulek sbírku. Její výtěžek dnes do útulku přijel předat zástupce velitele Mgr. Marek Šilhan a jednalo se o dalších přibližně 250 kilogramů granulí, piškotů, rýže i pamlsků. Krom toho strážníci útulku předali i několik dek.  

     Mnoho čtenářů zajímá, kdy budou psi odebraní paní Ivě W. k dispozici k osvojení. Vzhledem k tomu, že všichni tito odebraní psi jsou součástí trestního řízení, oslovili jsme s dotazem tiskovou mluvčí policie.
     "Odňatí psi jsou zajištěni v rámci trestního řízení. Z pohledu zákona není možné do skončení šetření a prověřování případu zajištěnou věc, v tomto případě bohužel ani zvíře vydat. My v tomto případě v současné chvíli čekáme na výsledky znaleckých expertíz, které ale vzhledem k množství zajištěných stop mohou trvat i dva až tři měsíce. Vzhledem k tomu, že se jedná o živá zvířata, věc samozřejmě řešíme, k vydávání psů však bude možné přistoupit až na základě rozhodnutí například soudu. 
     V případě množírny byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat v souběhu se zanedbáním péče o zvíře. Stíhání bude dle všeho ještě rozšířeno o přečin neoprávněné podnikání,"
uvedla mluvčí policie.

Foto: KP a MP

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.