Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Nášivka „Tenká Modrá Linie“ – Thin Blue Line

"Pro některé je to jen modrá linka, pro některé je to ale rodina"

14. ledna 2020 18:30 , aktualizace 18:30

Speciály

Pozor akce:

     Při koupi jednoho kusu nášivky „Tenká Modrá Linie“ dostanete jeden kus nášivky "Liga Libe" zdarma, na výběr pak máte z barevné či bojové varianty. Platí do vyčerpání zásob. 

Nášivky v prodeji ACW Saloon Kollárova 18. Plzeň

Původní článek

     Hranice mezi pořádkem a chaosem, mezi veřejností a anarchií, nárazníkové pásmo mezi zločinci a oběťmi, ale také úcta k těm, kteří položili svůj život ve službě a podpora těm, kteří slouží. To vše symbolizuje „Tenká Modrá Linie“ - Thin Blue Line. 

     Symbol byl původně používán policisty Velké Británie jako vyjádření úcty k padlým kolegům, nejdříve jen jako tenká modrá linka na černém pozadí, později horizontálně křížící černobílou stylizaci britské vlajky. 

     Po roce 1988, po uvedení stejnojmenného dokumentárního filmu o vraždě Dallaského policisty Roberta W. Wooda se ale používání tohoto symbolu rozšířilo i do USA a Kanady.

     Význam symbolu se postupně také rozšiřoval a tak se černobílá stylizovaná vlajka s tenkým modrým pruhem stala symbolem podpory nejen padlým, ale také žijícím policistům i jejich rodinám. Ve velkém měřítku se to ukázalo při demonstracích v Dallasu v roce 2016. Vypukly zde nepokoje, během kterých snipeři zastřelili pět policistů a sedm jich zranili. Mnoho lidí tehdy svou podporu policejnímu sboru prezentovalo právě stylizovanou vlaječkou s tenkým modrým pruhem.
     Pak se symbol již začal rozšiřovat do mnoha dalších zemí po celém světě.

     Vzhledem k tomu, že dnes i v naší společnosti stále častěji vidíme nerespektování policejní autority a neúctu k policistům jako lidem, kteří jsou vždy připraveni nám poskytnout pomoc, cítíme potřebu vyjádřit jim svou podporu a vděk za službu, kterou konají. 

     Pro všechny, kteří to cítí stejně, přinášíme českou verzi tohoto mezinárodního symbolu. Tedy českou vlajku s modrým pruhem, jedná se o stylizaci a vyjádření podpory mužům a ženám v modrém. K dispozici jsou nově obě verze, tedy na pravý i levý rukáv.

     Tuto nášivku si v případě zájmu můžete zakoupit v Plzni v A.C.W. Saloonu v Kollárově ulici. 

     Zaslání poštou je také možné, pokud bude cena společně s cenou poštovného uhrazena předem na bankovní účet.

Nášivka i se suchým zipem 120,-
Poštovné a balné 50,-

A.C.W. Saloon

Jediná opravdu Westernová hospoda v Plzni. Pravý, staroamerický Country Saloon, s otevřenou kuchyní a vlastním Armádním klubem s trvalou výstavou zbraní a vojenským barem.