Foto Video

Zabiják versus dva obyčejní kluci

Na rozhodnutí mají vteřiny, ale když pochybí, hrozí jim smrt nebo GIBS a soudy

19. října 2018 15:13 , aktualizace 16:29

Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Optika BORY


     Dnes ráno jsme jako první informovali o případu vraždy ve stádiu pokusu, ke které došlo v Rokycanech. Zprávu později vydala všechna média, ale často se jim v textu objevila tatáž chyba. Ve více médiích bylo uveřejněno, že pachatele zadržela zásahová jednotka.
     My byli na místě, takže víme, že krajně nebezpečného pachatele zadrželi dva mladí policisté z obvodního oddělení Plzeň Bory a nedaleko operující zásahová jednotka jim v krátké době přispěchala na pomoc.

     Možná se tohle někomu může zdát jako nepodstatná informace, ale určitě to tak nevnímají odborníci, rodiny, kamarádi i kolegové obou zasahujících policistů. Je nutné si uvědomit, jak byla partie, která mohla snadno skončit dalšími mrtvými, na místě rozehrána.
     Na jedné straně stál doslova prototyp toho nejhoršího zločince. Muž je recidivista odsouzený za závažnou trestnou činnost, myslí si, že je vrah - zatím totiž neví, že žena zásah do hlavy přežila, je ozbrojený pistolí a neváhá jí použít, a také ví, že pokud bude chycen, hrozí mu dlouholeté vězení, možná i doživotí. Takový člověk již nemá co ztratit a bez sebemenší výčitky bude zabíjet znovu.
     Na druhé straně se k němu blíží dva policisté ve věku 24 a 26 let, kteří slouží teprve tři roky a jde tedy o relativně velmi nezkušené policisty. Ani jeden z nich proti takto nebezpečnému soupeři nikdy nestál a oba vědí, jaké následky jim v případě omylu či chyby hrozí. Na rozhodnutí mají vteřiny, ale pokud pochybí, hrozí jim smrt nebo v opačném případě GIBS, soudy a možný konec kariéry.

     Přes všechny tyto nevýhody mladí policisté zákrok zvládli na výbornou a podezřelého muže předali kolegům od zásahovky již zpacifikovaného. Provést tak složitý zákrok na výbornou znamená, že nejenže všichni žijí, ale policisté vše provedli bez zranění na jakékoli straně a bez ohrožení nezúčastněných osob. 

     „Je to něco, co se nám může stát každý den, máme prostě nebezpečné zaměstnání, tak s takovými věcmi musíme počítat,“ uvedli nám dnes oba policisté, kterým patří naše úcta a zaslouží si vděk všech slušných lidí.

Vše o tomto případu je zde:

Albánec střelil ženu do hlavy přímo před jejím malým dítětem

Albánec střelil ženu do hlavy přímo před jejím malým dítětem

19. 10. 2018, 00:26, aktualizace 21. 10. 2018, 14:32

AKTUALIZOVÁNO: Šéf Albánské narkomafie se v noci pokusil zavraždit ženu


Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.