Video

Budeme vozit migranty do Plzně?

Česká televize zcela zbytečně vyděsila veřejnost

24. července 2018 20:25 , aktualizace středa 25. července 07:03

Cizinci


     Od dopoledne nás bombardují čtenáři stejným dotazem, a to proč neinformujeme o plánovaném přílivu migrantů do Plzně, s tím, že je snad v plánu je v Plzni dokonce ubytovávat.

     Přiznáváme, že jsme zprvu vůbec netušili, oč jde a informovali jsme se na Krajském ředitelství policie, ale ani tam o ničem podobném nevěděli a uvedli, že policie se na nic podobného nepřipravuje.

     Teprve odpoledne jsme dostali k dispozici článek uveřejněný na stránkách České televize, který uvádí, že Plzeň by byla ochotná přijmout běžence na přechodnou dobu a dokonce, že by zde žadatelům o azyl pomohli. Autor článku pak uvádí, že to měl říct primátor Martin Zrzavecký.
      To celé každému, kdo se v problematice, byť jen trochu orientuje, zavání neskutečnou blamáží, či chcete-li, novinářskou kachnou.
      Fakta totiž mluví jednoznačně. Primátor to říci nemohl, je totiž mimo Plzeň na dovolené.
      Za druhé, Plzeň nemá žádné uprchlické zařízení. Jak pravidelní čtenáři vědí, když byl v okolí zadržen nelegální migrant, byl odvezen do Bálkové, která je až u Lubence na hranici s Karlovarským krajem. Pokud jde o běžence s dětmi, vozili je policisté do Bělé-Jezové, která je až v severních Čechách.
     Dokonce se nám podařilo zjistit, s čím si to autor popletl. Plzeň sice skutečně má zřízenou Komisi pro integraci cizinců a etnických menšin, ale to je pouze poradní orgán rady Města Plzně zabývající se cizinci, kteří v Plzni již jsou. Tato komise sem nikoho nevozí a vozit ani nemůže. Důkazem tohoto tvrzení je, že za celá léta uprchlické krize Plzeň přijala pouze jednu rodinu ze Sýrie a to loni, a pouze proto, že otec této rodiny byl bojovníkem proti terorismu. 

     Hlavním účelem tohoto článku je zjistit pravdu a tak jsme se, na rozdíl od České televize, za primátorem na chalupu skutečně rozjeli. Primátor nám s úsměvem sdělil, že jsme první novináři, kteří tam za ním v těchto dnech přijeli, s Českou televizí nemluvil a vy sami si zde můžete poslechnout, co na věc skutečně říká.
     Je nám pak velice líto, že veřejnoprávní televize takto zbytečně vyděsila veřejnost.

Foto: Z našeho staršího článku, uprchlíci zadržení u Plzně. Všichni následně skončili v zařízeních mimo Plzeň.