Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Strážní napadli strážníky

„Něco jsem vypil, proto jsem se choval jako idiot“

30. dubna 2021 13:40 , aktualizace 14:06

Alkohol Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – Alfa Tactical

     Od včerejška se již ve dvou případech opilci pokusili zaútočit na strážníky.

Konflikt na Hlavním nádraží

     V prvním případě strážníci řešili po třetí hodině odpoledne na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni opilce, který napadal kolemjdoucí a rozhazoval kolem sebe odpadky.
     "Když strážníci devětačtyřicetiletého muže vyzvali, aby znečištění odstranil, odmítl to a zasypal je sprškou vulgarit, přičemž u něj vzrůstala agresivita," popsala tisková mluvčí strážníků. Muž odmítal s hlídkou spolupracovat a začal proti strážníkům napřahovat ruce, kterými máchal jejich směrem v pokusu o úder. K jeho pacifikaci museli strážníci použít donucovacích prostředků a následně byl muž transportován do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění, aby mohlo být jeho jednání dále řešeno.

Strážní napadli strážníky

      K druhému případu došlo v noci na dnešek před jednou hodinou ráno v Borské ulici u Techmanie, kde se dva opilci pokusili vyprovokovat konflikt s projíždějící hlídkou strážníků. "Ti ožralí tam řvali jak na lesy, na celou ulici si pouštěli hudbu a když projíždělo kolem auto měšťáků, začali mu skákat do cesty, nadávat a vyhrožovat," popsala nám svědkyně. Strážníci na místě samozřejmě zastavili, oba opilé muže se pokusili uklidnit a vyzvali je k prokázání totožnosti. To ale jen vygradovalo agresivitu obou zjevně opilých mužů, kteří nejen, že odmítali uposlechnout opakovaných výzev, ale z místa se pokoušeli odejít a jeden z nich dokonce na jednoho ze strážníků zaútočil. Strážník musel agresora svést k zemi a použít k jeho pacifikaci donucovacích prostředků. 
     Až nasazená pouta muže uklidnila a dvojice konečně začala spolupracovat, přičemž strážníky vysloveně překvapilo přiznání obou opilců, že pracují v jednom z objektů v centru Plzně jako strážní. "Muž z Aše narozený v roce 1986 se po chvíli uklidnil a sdělil, že doklad u sebe má a že jej předloží, přičemž dodal: „Něco jsem vypil, proto jsem se choval jako idiot“. Při dechové zkoušce na alkohol tento muž nadýchal 1,75 promile. U druhého muže narozeného v roce 2001 z Kladna bylo naměřeno 1,43 promile," uvedla tisková mluvčí strážníků a pokračovala: "První muž neuposlechl výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a úmyslně narušil občanské soužití tím, že se vůči jinému dopustil hrubého jednání. Druhý muž je svým jednáním podezřelý ze spáchání přestupků za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a za porušení a nerespektování zákona o veřejném zdraví tím, že nesplnil povinnost uloženou mimořádným opatřením."
     Oba muži byli upozorněni, že jejich jednání bude předáno k dořešení správním orgánům a poté uposlechli výzvu strážníků, aby se odebrali domů.

Foto MP

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.