Foto

Nedělní pokus o vraždu - aktualizujeme

Devětašedesátiletý senior se pokusil zavraždit sedmdesátiletého

středa 23. června 09:27 , aktualizace 10:24

Napadení Vazba Vražda

Partner článku – Mraknet

Aktualizace:
 
   Krajští kriminalisté obvinili devětašedesátiletého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stádiu pokusu v souběhu s přečinem nebezpečné vyhrožování. Vyšetřovatel zároveň podal podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Policisté jej proto eskortovali do vazební věznice.

Původní článek
     V neděli odpoledne jsme informovali, že v Domě s pečovatelskou službou v Žihli došlo ke slovnímu konfliktu mezi dvěma obyvateli, který skončil velmi vážným zraněním jednoho z nich. Psali jsme, že po konfliktu mezi oběma seniory jeden z mužů na druhého zaútočil a podle našich informací ho bodl nožem do zad. Na místo okamžitě vyjeli policisté i záchranáři a z letiště v Líních vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby. Policisté zadrželi devětašedesátiletého podezřelého, zatímco záchranáři na místě ošetřili a letecky do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín na Emergency transportovali sedmdesátiletého pobodaného muže. Podle mluvčí záchranářů je pacient zraněn vážně, ale naštěstí není přímo ohrožen na životě.

     Na místo následně vyjel výjezd kriminální policie společně s technikem, kteří zajistili stopy a provedli šetření na místě. "Můžeme potvrdit, že dnešního dne v odpoledních hodinách skutečně došlo v jednom ze zařízení sociálních služeb na Plzeňsku k fyzickému napadení mezi dvěma seniory. Devětašedesátiletý muž způsobil o rok staršímu seniorovi bodné poranění. Zraněný muž utrpěl vážné zranění a byl letecky transportován do nemocnice. Policisté útočníka, který byl pod vlivem alkoholu, na místě zadrželi a umístili do policejní cely. Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stádiu pokusu," doplnila informace mluvčí policie.


 

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.