Foto

Psychicky nemocný muž si vyjel na noční výlet autem

Děsivá jízda skončila policejním pronásledováním a havárií

úterý 25. ledna 15:04 , aktualizace 16:23

Nehody

Partner článku – Jídlonoš

     Vozu Citroen velmi podivně projíždějícího ulicí U Seřadiště v Plzni si v noci z neděle na pondělí všimli strážníci a zcela pochopitelně se rozhodli ho zastavit. Řidič ale na jejich výzvu nereagoval, jak měl, naopak zrychlil a začal ujíždět směrem k dálnici. 
     Strážníci se za prchajícím řidičem samozřejmě vydali a na pomoc s pronásledováním si přizvali i několik hlídek policie. Citroen ale neujel daleko, jeho řidič se sice snažil co nejvyšší rychlostí dosáhnout dálnice, ale v pravotočivé zatáčce na nájezdu nedaleko obchodního centra Olympia nezvládl řízení a s vozem havaroval mimo vozovku. 
     Policisté na místě muže zadrželi, a protože provedené zkoušky na alkohol i drogy vyšly s negativními výsledky a nevysvětlili tak jeho podivné chování ani zmatené vykládání o cestě do Aše, přivolali k jeho vyšetření záchranáře. Ukázalo se jednak, že se jedná o člověka s vážnou psychickou nemocí, jejíž léčbu zanedbával, ale také, že mu bylo kvůli zdravotnímu stavu zakázáno řídit.

     "Muže narozeného v roce 1988 jsme transportovali na psychiatrické oddělení," uvedla tisková mluvčí záchranářů. "Vozidlo jsme převezli na záchytné parkoviště, v současné chvíli zjišťujeme motiv jeho jednání a nehodou se také dále zabýváme," doplnila tisková mluvčí policie s tím, že řidičský průkaz, který měl muž u sebe, mu policisté zadrželi.


 


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí